Reklama

Reklama

12. Narodowy Koncert Listopadowy online w Lublinie. Zagra pianista Tomasz Ritter

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

12. Narodowy Koncert Listopadowy online w Lublinie. Zagra pianista Tomasz Ritter - Zdjęcie główne

Tomasz Ritter | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji tego dnia o 19.15 odbędzie się Narodowy Koncert Listopadowy w wykonaniu Tomasza Rittera - lubelskiego pianisty. Koncert odbędzie się w formie online.

Reklama

Narodowy Koncert Listopadowy w Lublinie organizowany jest od 12 lat. To tradycja, z której, mimo stanu epidemii, miasto nie chce rezygnować. Podczas koncertów, Lublin gościł najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów. 
 
- Dotychczas spotykaliśmy się w lubelskich salach koncertowych, w tym roku wydarzenie odbędzie się w formule online. Zapraszam Państwa do wysłuchania koncertu w wykonaniu pochodzącego z Lublina, utalentowanego pianisty Tomasza Rittera. Mam nadzieję, że ten recital fortepianowy stanie się okazją do refleksji nad wartością niepodległości i wolności. Życzę Państwu wielu niezapomnianych, muzycznych wrażeń - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W trakcie 12. Narodowego Koncertu Listopadowego będzie można posłuchać utworów w wykonaniu Tomasza Franciszka Rittera - młodego pianisty, zwycięzcy I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Jest też kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Fundacji Sinfonia Varsovia oraz laureatem wielu międzynarodowych konkursów muzycznych.

 

Nagranie zaprezentowane podczas koncertu będzie rejestracją recitalu fortepianowego z Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru (Hochschule für Musik und Theater) w Hamburgu, gdzie obecnie pianista kontynuuje studia w klasie Huberta Rutkowskiego. Będzie można posłuchać utworów Fryderyka Chopina (Polonez gis-moll op. posth., Nokturn Es-dur op 9 nr 2, Mazurek C-dur op. 33 nr 2, Walc, a-moll op. 34 nr 2), Karola Kurpińskiego (Polonez d-moll) i Michała Ogińskiego (Polonez B-dur). Słowo o muzyce tradycyjnie wygłosi prof. Teresa Księska-Falger - prezes Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

 

Wydarzenie zostanie wyemitowane11 listopada o godz. 19.15 na kanale Youtube Lublin – Miasto Inspiracji oraz na profilu Facebook Lublin – Miasto Kultury i będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE