Reklama

Trening z duetem Kołosińska - Brzostek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kuzko / UM Lublin

Trening z duetem Kołosińska - Brzostek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W przerwie między zagranicznymi zgrupowaniami siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek spotkały się z lubelską młodzieżą w Gimnazjum nr 5.

Między zgrupowaniami i turniejami w Atenach i w Rzymie siatkarki znalazły czas na spotkanie i otwarty trening w Gimnazjum nr 5 przy ul. Smyczkowej. Możliwość osobistego spotkania z zawodniczkami przyciagnął bardzo wielu młodych fanów sportu, uczniów lubelskich klas profilowanych w piłce siatkowej oraz Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, którzy zadawali Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek pytania o ich dyscyplinę, turnieje, sukcesy i zbliżające się Igrzyska.

Po spotkaniu odbył się otwarty trening z duetem Kołosińska - Brzostek. Podczas zajęć uczniowie klas profilowanych i uczestnicy projektu Siatkarskich Ośrodków Sportowych (SOS)  mieli okazję podnieść swoje umiejętności pod okiem samych mistrzyń, posłuchać o tym jak osiągnąć sportowy sukces i czy warto uprawiać plażową piłkę siatkową, a także otrzymać autograf zawodniczek i zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

Zawodniczki po udanym rozpoczęciu sezonu 2016 podczas Grand Slam w Rio de Janeiro, są już o krok od uzyskania kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w sierpniu 2016 roku. Lublin odwiedziły w krótkiej przerwie pomiędzy treningami, wracając prosto ze zgrupowania w Atenach.

Kinga Kołosińska wychowała się w Lublinie i rozpoczynała swoją karierę w Towarzystwie Piłki Siatkowej, następnie w parze z Moniką Brzostek jako pierwsza żeńska para w historii plażowej piłki siatkowej zajęły III miejsce podczas Mistrzostw Europy w 2015 r., co było ich największym sukcesem w ubiegłym sezonie.

Zawodniczki AZS UMCS Lublin są brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy i są o krok od kwalifikacji olimpijskiej, która umożliwi im wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Należą też do programu Team Rio 2016, który zakłada wsparcie ze strony Miasta Lublin, promując Lublin na światowych arenach sportowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE