Start wygrywa w Stargardzie

Autor: | Zdjęcie: Start Lublin

Start wygrywa w Stargardzie - Zdjęcie główne

SportKoszykarze Davida Dedka wygrali 17 spotkanie w tym sezonie Energa Basket Ligi. Do wygranej ze Spójnią poprowadził ich niezawodny Brynton Lemar.

Świetnie spisujący się w tym sezonie Start od początku ruszył na swoich rywali i po pierwszych dziesięciu minutach prowadził 27:19 punktami. Druga kwarta była już bardziej wyrównana i gospodarze odrobili dwa punkty straty, chociaż w pewnym momencie rywale zbliżyli się do Startu na zaledwie dwa „oczka”. Druga połowa ponownie należała do przyjezdnych, chociaż miejscowi również nie pozostawali dłużni. Ostatecznie Start wygrał 83:71, odnosząc zarazem 17 wygraną w 22 spotkaniu. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości i całego meczu był Brynton Lemar, który zdobył 22 punkty.

Po zwycięstwie w Stargardzie ekipa Startu plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczni Davida Dedka kolejny mecz rozegrają 14 marca. Ich rywalem będzie Trefl Sopot.

PGE Spójnia Stargard – Start Lublin 71:83 (19:27, 20:18, 12:15, 20:23)

Spójnia: Śnieg 17, Kostrzewski 16, Młynarski 14, Cowels 8, De Leon 7, Froling 5, Brenk 2, Gintvainis 2, Olisemeka.

Start: Lemar 22, Carter 13, Laksa 12, Taylor 12, Borowski 9, Szymański 6, Dziemba 5, Jeszke 4, Grochowski, Pelczar.