Siatkarze w kryzysie

Autor: | Zdjęcie: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki

Siatkarze w kryzysie - Zdjęcie główne

SportGracze LUK Politechnika Lubelska byli prawdziwą rewelacją w pierwszej rundy rozgrywek. Ostatnio jednak zawodnicy Macieja Kołodziejczyka znajdują się w dołku.

Gracze z Lublina przegrali właśnie czwarte spotkanie z rzędu i oddali się od miejsca na podium. Tym razem lepsi okazali się od nich siatkarze Gwardii Wrocław. Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte. Gospodarze jako pierwsi wygrali seta, pokonując lublinian 25:23. W drugim za to podopieczni Macieja Kołodziejczyka zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i wygrali na przewagi 32:30, doprowadzając do remisu. Kolejne dwie partie należały jednak do miejscowych. Gwardia wygrała w nich 25:22 i 25:10, przypieczętowując swoje zwycięstwo. W zespole z Lublina na szczególne pochwały po tym meczu zasłużył nowy libero – Sho Takahashi, który zakończył mecz z wynikiem 70% udanych przyjęć.

30 stycznia lublinianie będą mieli szansę na przełamanie słabszej passy. LUK podejmie wtedy u siebie o godz. 18:00 znajdujące się tuż pod nimi w tabeli MCKiS Jaworzno.

KFC Gwardia Wrocław – LUK Politechnika Lublin 3:1 (25:23, 30:32, 25:22, 25:19)

LUK: Bartosz Zrajkowski, Damian Wierzbicki, Paweł Rusin, Szymon Seliga, Roman Oroń, Radosław Sterna, Sho Takahashi (libero) oraz Jędrzej Goss, Szymon Pałka, Sławomir Stolc.

MVP: Łukasz Lubaczewski (KFC Gwardia Wrocław).