Autor: | Zdjęcie: LKPS/facebook.com

LUK Politechnika z dwiema wygranymi na PreZero Grand Prix. Pokonali drużynę z PlusLigi - Zdjęcie główne

Lublinianie pokazali się w stolicy z bardzo dobrej strony | foto LKPS/facebook.com

Sport Reprezentacja LUK Politechniki zaprezentowała w Warszawie siatkówkę na wysokim poziomie. Ekipa trenera Macieja Kołodziejczyka wygrała dwa spotkania w plażowym turnieju PreZero Grand Prix PLS. LKPS pokonał m.in. drużynę z PlusLigi.

W sobotę, 1 sierpnia, w Warszawie 6-osobowa reprezentacja LUK Politechniki rywalizowała w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Do gry w stolicy zostali wytypowani: Bartłomiej Malec, Michał Wachnik, Paweł Rusin, Wojciech Sobala, Grzegorz Pająk i Jędrzej Goss. W turnieju PreZero rywalizują 4-osobowe drużyny, każdy set gra się do 25 punktów, z zasadą dwupunktowej przewagi. Zwycięzcą jest ten zespół, który wygra dwa sety.

Podopieczni trenera Macieja Kowalczyka spisali się bardzo dobrze. Siatkarze LKPS-u zaczęli udział w zawodach od porażki 1:2 z występującym w PlusLidze KGHM Cuprum Lubin, ale później ograli 2:1 VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa, czyli ekipę z najwyższego poziomu rozgrywkowego w kraju. MVP tego spotkania został wybrany Bartłomiej Malec. W swoim ostatnim spotkaniu w Warszawie lublinianie odprawili 2:0 ligowego rywala - BKS Visłę Bydgoszcz. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Grzegorza Pająka.

W ostatecznym rozrachunku LKPS zajął jednak dopiero trzecie miejsce w tabeli - obok lubelskiej ekipy po pięć punktów wywalczyły także drużyny z Lubina i Warszawy. Dosyć pechowo LUK Politechnika miał mniej korzystny bilans małych punktów zdobytych w setach. W efekcie do finału rozgrywek, który odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia, awansowali KGHM Cuprum i VERVA Warszawa.

Był to jeden z czterech turniejów eliminacyjnych tych rozgrywek. Udział w zawodach był dla przygotowującej się do startu w sezonie 2020/2021 TAURON 1. Ligi ekipy z Lublina elementem budowania formy na nadchodzące rozgrywki. Sezon rusza 23 września.