Reklama

"Rowerowy Łuków" - wspólna pasja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rowerowy Łuków

"Rowerowy Łuków" - wspólna pasja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Od lipca na facebooku da się zauważyć obecność grupy nieformalnej, która skupia miłośników dwóch kółek. Wczoraj na spotkanie z cyklistami przyjechali łukowscy policjanci. Udzielili kilku ważnych informacji i przyjęli zaproszenie na kolejny wspólny rajd drogami powiatu.

"Rowerowy Łuków" powstał z inicjatywy Tomasza Goławskiego i Mateusza Ptaszyńskiego. Wspólna pasja doprowadziła do stworzenia grupy cyklistów.

W Łukowie jeździ bardzo dużo osób. Dlaczego więc nie skupić tych ludzi, by wspólnie ruszyć w drogę? - powiedział Tomasz Goławski.

Założony na facebooku profil stał się narzędziem informacyjnym. To tu pojawiają się informacje o najbliższych wyjazdach i przewidywanych trasach. 


Pierwsza wycieczka, która miała charytatywny charakter, zawiodła rowerzystów aż do Firleja. Tego dnia pokonali 120 km. Swoim wysiłkiem wsparli Renatkę - podopieczną Fundacji Cegiełkowo. 


Rowerzyści spotykają się, by wspólnie pokonywać kilometry. Ich trasy mają zazwyczaj około 20 km. W drogę wyruszają nastolatkowie, rodzice z dziećmi, a także seniorzy. W ostatniej wycieczce rowerowej wzięło udział 45 osób. Zanim jednak wyruszyli, spotkali się z łukowskimi policjantami. Funkcjonariusze przybyli na zaproszenie inicjatorów "Rowerowego Łukowa".
Policjanci przypomnieli rowerzystom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poinformowali o obowiązkach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cykliści z uwagą wysłuchali rad policjantów, które pozwolą im uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Funkcjonariusze zostali zaproszeni przez rowerzystów do aktywnego włączenia się w organizowane przez nich wycieczki. Policjanci obiecali, że już niedługo czynnie dołączą do pasjonatów wycieczek rowerowych - zdradził rzecznik prasowy łukowskiej policji Marcin Józwik.

Wspólne rowerowe wycieczki to nie tylko sposób na zdrowy styl życia, ale także na zawiązywanie nowych znajomości. 

Zapraszamy do śledzenia profilu "Rowerowego Łukowa" i dołączenie na szlaku. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE