Remis w sparingowych derbach Lubelszczyzny

Autor: | Zdjęcie: motorlublin.eu/Tomasz Lewtak

Remis w sparingowych derbach Lubelszczyzny - Zdjęcie główne

SportW swoim pierwszym meczu towarzyskim przed rundą wiosenną gracze Motoru Lublin zremisowali z Górnikiem Łęczna 2:2. Dwa gole dla gości zdobył nowy napastnik, Krzysztof Ropski.

W pierwszej połowie kibice w Łęcznej nie zobaczyli żadnej bramki. Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie. Chwilę po przerwie do siatki po raz pierwszy trafił Krzysztof Ropski, o którego transferze z Siarki Tarnobrzeg jest w ostatnich dniach bardzo głośno. Gracze II-ligowca odpowiedzieli na to golem Dominika Lewandowskiego. Podopieczni Mirosława Hajdy nie pozostawali jednak dłużni i w 78 min. ponownie objęli prowadzenie po celnym strzale Ropskiego. W końcówce łęcznianie zdołali jednak wyrównać po trafieniu Dawida Dzięgielewskiego, byłego gracza lubelskiego klubu.

Następny sparing gracze Motoru rozegrają w najbliższą sobotę. Zmierzą się w nim na wyjeździe z grającą w II lidze Resovią Rzeszów.

Górnik Łęczna – Motor Lublin 2:2 (0:0)
Bramki: Lewandowski 66′, Dzięgielewski 84′ – Ropski 49′, 78′

Górnik: Rojek (46′ Kostrzewski), Sasin (46′ Zagórski), Baranowski (46′ Jaroszyński), Midzierski, Leandro (46′ Turek), Goliński (46′ Szczerba), Tymosiak (46′ Dzięgielewski), Wójcik (70′ Cielebąk), Stromecki (70′ Witek), Stasiak (46′ Lewandowski), Wojciechowski (46′ Banaszak).

Motor: (I połowa) Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Cichocki, zawodnik testowany I, Kunca, Duda, Kumoch, Swędrowski, Nowak, Paluch; (II połowa) Kalinowski, Kraśniewski (60′ Zbiciak), Kajpust, zawodnik testowany II, Rymek, Król, Darmochwał (74′ Duda), Ceglarz, Ropski.