Pływacy z dziewięcioma medalami

Autor: | Zdjęcie: oom2019.zgora.pl

Pływacy z dziewięcioma medalami - Zdjęcie główne

SportW ostatni weekend pływacy AZS UMCS Lublin wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej 17-18 lat. W Drzonkowie lublinianie dziewięciokrotnie stawali na podium.

Aż sześć medali przypadło naszym zawodnikom w sztafetach. Julia Łysakowska, Barbara Mazurkiewicz, Maja Piotrowicz i Zuzanna Rabiniak okazały się najlepsze na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Równie dobrze poszło tej samej ekipie na dystansie 4x200 m stylem dowolnym. W kadrze AZS UMCS doszło wtedy tylko do zamiany Mai Piotrowicz na Zofię Kwiatkowską. Lublinianki były także drugie na dwukrotnie krótszym dystansie w kraulu.

Wśród mężczyzn świetnie za to spisała się drużyna w składzie: Adam Szczerba, Jakub Nowiczkow, Kacper Sobieszuk i Kacper Lech, która zdobyła srebro w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym oraz brąz na dwukrotnie krótszym dystansie. Na najniższym stopniu podium stanęli również Jakub Nowiczkow, Bartosz Kotwica, Barbara Mazurkiewicz i Zuzanna Rabianiak, którzy wystartowali w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem zmiennym.

Pływacy AZS UMCS zdobyli także cztery medale w indywidualnych zmaganiach. Barbara Mazurkiewicz była druga na 200 m stylem dowolnym oraz trzecia w starcie na 100 m motylkiem. Aleksandra Wilczewska stanęła za to na najniższym stopniu podium na dystansie 400 m stylem zmiennym. Na takiej samej pozycji rywalizację zakończył także Jakub Nowiczkow, który był trzeci na 200 m grzbietem.