Pszczółka rozbiła Politechnikę Gdańsk

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Pszczółka rozbiła Politechnikę Gdańsk - Zdjęcie główne

SportPszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w swoim siódmym meczu w Energa Basket Lidze kobiet wygrała po raz czwarty. Po wygranej w Gdańsku lublinianki z dorobkiem 11 punktów wskoczyły na szóste miejsce w tabeli i do podium tracą zaledwie jedno oczko.

Najwięcej emocji kibicom dostarczyła pierwsza kwarta, w której zdobyto aż 57 punktów. Właściwie każdy rzut z obu stron znajdował drogę do kosza, ale to lublinianki prowadziły po 10 minutach 31:26. W drugiej ćwiartce gdańszczanki dały się już kompletnie zdominować Pszczółkom, które zwyciężyły 22:5 i do przerwy prowadziły 22 punktami. W trzeciej kwarcie gospodynie powiększyły swoją przewagę o kolejne 5 „oczek”. Koszykarki Politechniki okazały się lepsze dopiero w ostatniej fazie meczu, w której trener Krzysztof Szewczyk dał pograć więcej zmienniczkom. Nie przeszkodziło to jednak Pszczółce w odniesieniu okazałego zwycięstwa nad solidnymi rywalkami. Najskuteczniejsze w drużynie AZS-u były tego dnia Jovana Popović, Alexis Peterson oraz Julia Adamowicz. Pierwsza z nich zdobyła 18 punktów, a dwie kolejno o jedno "oczko" mniej.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ DGT Politechnika Gdańska 81:63 (31:26, 22:5, 15:10, 13:22)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (17), Briana Day (10), Zuzanna Sklepowicz (2), Agnieszka Szott-Hejmej (DNP), Wiktoria Duchnowska (3), Julia Adamowicz (17), Anna Pawłowska, Ama Degbeon (10), Jovana Popovic (18), Giedrė Labuckienė (4), Olga Trzeciak.

DGT Politechnika Gdańska: Presley Hudson (14), Klaudia Niedźwiedzka (4), Jenna Smith (2), Sylwia Bujniak (13), Alice Nayo (12), Agnieszka Haryńska (3), Agata Ostrowska (2), Karolina Strzelczyk (2), Marianna Duszkiewicz, Martyna Koc (11).