Polski Cukier Start Lublin lepszy od Duńczyków

Autor: | Zdjęcie: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin lepszy od Duńczyków - Zdjęcie główne

foto Polski Cukier Start Lublin

Sport Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie European North Basketball League. W drugiej kolejce zmagań czerwono-czarni pokonali na wyjeździe duński Svendborg Rabbits.

Od początku spotkania zdecydowanie więcej jakości było po stronie podopiecznych trenera Artura Gronka. Po pierwszej kwarcie przewaga lubelskiego zespołu wynosiła osiem oczek. W trakcie następnych 10 minut Polski Cukier Start znacząco odskoczył punktowo "Królikom", dzięki czemu na dużą przerwę schodził przy prowadzeniu 51:30.

Po zmianie stron "Startowcy" zdominowali boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfowali różnicą 40 punktów. A tytuł MVP w szeregach lublinian powędrował do Bartłomieja Pelczara. – Na początku rywal zaprezentował większe tempo gry, niż my. Mimo tego wiedzieliśmy, że mamy przewagę zarówno w strefie podkoszowej, jak i tranzycji. Dlatego wykorzystaliśmy ten fakt, biegaliśmy do ataku, zdobywaliśmy łatwe punkty, co przełożyło się na wysokie zwycięstwo. Wpływ na wynik miała także szeroka rotacja, bo każdy z zawodników solidnie punktował i naprawdę dobrze to wyglądało – podsumował Pelczar.

Już w najbliższą niedzielę zespół koszykarzy czeka kolejny mecz. Tym razem czerwono-czarni zmierzą się na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Potyczkę z tym przeciwnikiem zaplanowano 12 listopada o godzinie 17:30.

Svendborg Rabbits - Polski Cukier Start Lublin 62:102 (20:28, 10:23, 11:21, 21:30)

Svendborg: Wright 21, Jensen 12, Mortensen 11, Harbo 8, Willis 5, Dyrholm 3, Dada 1, Vogel 1, Christiansen, Toikkanen

Lublin: Put 17, Pelczar 15, Wade 15, O'Reilly 14, Benson 9, Krasuski 9, Karolak 8, Gabrić 8, Durham 6, Szymański 1