Polski Cukier Start Lublin pokonał Arriva Twarde Pierniki Toruń (ZDJĘCIA)

Opublikowano:
Autor:

Sport Polski Cukier Start Lublin zwyciężył w zaległym meczu 13. kolejki obecnego sezonu "czerwoną latarnię" Energa Basket Ligi. Wygrana z Arriva Twardymi Piernikami Toruń była dla gospodarzy ósmą w trwającej kampanii.

- Nasz dzisiejszy rywal jest głodny zwycięstw w lidze, tak samo, jak my i spodziewamy się meczu walki - mówił przed rozpoczęciem wtorkowej konfrontacji trener miejscowych, Artur Gronek. Dla "Startowców" ważne było odskoczenie punktowo od ostatnich w tabeli torunian oraz zbliżenie się do peletonu ścigającego zespoły znajdujące się na ostatnich pozycjach gwarantujących grę w fazie play-off.

Zawodnikiem, który miał pomóc w wywalczeniu pierwszej ligowej wygranej po trzech porażkach z rzędu miał być nowy center, Benas Griciunas. Litwin od swoich pierwszych minut na parkiecie pokazał, że będzie realnym wzmocnieniem lubelskiego zespołu. - Zamierzam z całych sił walczyć o to, byśmy wygrywali w każdym spotkaniu. Zdaję sobie sprawę, że teraz praktycznie każdy mecz jest dla nas niczym finał. Nadal mamy szansę grać w play-offach i musimy zwyciężać, by tak się stało. Ze wsparciem od kibiców na pewno będzie łatwiej, więc zapraszam wszystkich do hali Globus – przyznał 28-latek na dzień przed rywalizacją.

Do przerwy czerwono-czarni prowadzili 52:45. I choć na początku konfrontacji to przyjezdni zbudowali przewagę w postaci siedmiu punktów, to z każdą kolejną minutą lublinianie łapali odpowiedni rytm, prezentując się coraz lepiej. W drugiej połowie podopieczni trenera Gronka znacząco odskoczyli torunianom punktowo i w pewnym stylu przypieczętowali siódme domowe zwycięstwo w sezonie. Szybko jednak muszą zacząć przygotowania do następnego meczu, bowiem już w piątek zmierzą się na "Globusie" z WKS Śląskiem Wrocław. Początek najbliższej konfrontacji zaplanowano o godz. 17:30.

Polski Cukier Start Lublin - Arriva Twarde Pierniki Toruń 104:83 (24:21, 28:24, 28:18, 24:20)

Lublin: DeVoe 18, Melvin 16, Griciunas 16, Cavars 14, Dziemba 12, Smith 10, Krasuski 7, Młynarski 5, Pelczar 5, Walda 1

Toruń: Gibbs 26, Persons 20, Walton 12, Kenić 11, Gordon 5, Brunk 4, Tomaszewski 3, Cel 2, Diduszko

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Marcin Koralewski, Cezary Nowicki