Polski Cukier AZS UMCS Lublin z niespodziewaną porażką z Zagłębiem Sosnowiec (ZDJĘCIA)

Sport Koszykarskie mistrzynie kraju doznały trzeciej z rzędu porażki na przestrzeni siedmiu dni. W meczu siódmej kolejki obecnego sezonu Orlen Basket Ligi Kobiet zielono-białe uległy na własnym parkiecie MB Zagłębiu Sosnowiec.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała zwycięstwa gości. Akademiczki grały bowiem pewnie, rzucały z wyższą skutecznością, stosując więcej udanych wariantów gry w ofensywie. Jednak podczas drugiej odsłony podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka miały spore problemy z trafieniem do kosza i zdobyły zaledwie dziesięć punktów. Przyjezdne również nie prezentowały się szczególnie dobrze w ataku w trakcie tej partii, lecz mimo wszystko zdołały doprowadzić do remisu 31:31 przed dużą przerwą.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni w hali MOSiR byli świadkami bardzo zaciętego boju. Najlepiej świadczy o tym fakt, że przed czwartą ćwiartką na tablicy wyników widniał remis 52:52. Na półmetku ostatniej z kwart gospodynie miały pięć oczek przewagi i wydawało się, że wywalczą czwarty domowy triumf w rozgrywkach. Jednak w decydujących fragmentach ze znacznie lepszej strony pokazały się sosnowiczanki i to one sięgnęły po wygraną.

W końcówce zabrakło nam przede wszystkim skuteczności, ale też chłodnej głowy oraz biegania do szybkiego ataku w odpowiednim tempie, bo powinnyśmy się wówczas szybciej ruszać – oceniła Aleksandra Zięmborska, skrzydłowa Polskiego Cukru AZS UMCS. – Na pewno nie możemy być zadowolone z początku tego sezonu. Ostatnio wyjaśniłyśmy pewne sprawy wewnątrz drużyny i ustaliłyśmy, co możemy poprawić. Staramy się to teraz wdrażać. Mam nadzieję, że każdym meczem będzie to wyglądać coraz lepiej, ale jak widać, potrzebujemy jeszcze trochę czasu – dodała.

Lubelski zespół przegrał ligowe starcie przy Alejach Zygmuntowskich po raz pierwszy od 11 kwietnia. Już w najbliższą środę akademiczki po raz kolejny zagrają we własnym obiekcie. Tym razem podejmą w euroligowym spotkaniu Casademont Saragossa. Początek tej konfrontacji zaplanowano 29 listopada o godzinie 20:00.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - MB Zagłębie Sosnowiec 66:71 (21:17, 10:14, 21:21, 14:19)

Lublin: Shook 26, Ullmann 13, Heal 9, Zięmborska 7, Ziętara 6, Gustavsson 3, Fiszer 2, Kalenik, Bernath

Sosnowiec: Q. Urbaniak-Dornstauder 19, Zempare 15, Wnorowska 12, Wadoux 12, Jones 6, Wojtala 5, Marciniak 2, Jasiulewicz, Ryng

Sędziowali: M. Sosin, K. Kamińska, B. Rymarczyk