Polski Cukier AZS UMCS Lublin z wysoką porażką w Gdyni

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Polski Cukier AZS UMCS Lublin z wysoką porażką w Gdyni - Zdjęcie główne

foto Dominika Polonis

Sport Koszykarskie mistrzynie kraju doznały drugiej porażki w nowym sezonie Orlen Basket Ligi Kobiet. W spotkaniu 6. kolejki trwających rozgrywek zielono-białe uległy na wyjeździe VBW Arce Gdynia.

O porażce podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka zdecydowała przede wszystkim bardzo słaba trzecia kwarta. Po pierwszej połowie obrończynie tytułu przegrywały bowiem 26:29. Jednak po zmianie stron pozwalały rywalkom na zdecydowanie zbyt dużo i po pół godziny konfrontacji gospodynie miały 20 punktów przewagi. Ta zaliczka nie została roztrwoniona i akademiczki zeszły z parkietu pokonane. Najwięcej krwi napsuła lubliniankom Barbora Wrzesiński, która zanotowała 20 punktów oraz dziewięć asyst. Z bardzo dobrej strony pokazała się ponadto autorka 18 oczek - Mikayla Cowling.

Zielono-białe przegrały z VBW Arką po dziesięciu zwycięstwach z rzędu z tym przeciwnikiem. Poprzednio ekipa z Trójmiasta była górą 28 listopada 2021 roku. – Gratulacje dla gospodarzy za zasłużone zwycięstwo – stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Krzysztof Szewczyk. – W pierwszych dwóch kwartach straciliśmy 29 punktów, a w samej trzeciej odsłonie 27. Ta partia była w naszym wykonaniu bardzo słaba. Przegraliśmy deskę, daliśmy mało asyst. Myślę, że gdynianki były bardziej agresywne, grały na pograniczu faulu, a my nie mogliśmy sobie z tym poradzić. To zdecydowało, podobnie jak nasza słaba skuteczność. Musimy się pozbierać. Liga się nie kończy, ale jeśli tak będziemy grać, to na pewno musimy pozmieniać pewne rzeczy – dodał.

Już w najbliższą środę akademiczki rozegrają kolejny mecz. Tym razem zmierzą się w Eurolidze na wyjeździe z zespołem z francuskiego Lyonu. Początek potyczki z tym rywalem zaplanowano 22 listopada o godzinie 20:00.

VBW Arka Gdynia - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:59 (18:15, 11:11, 27:10, 24:23)

Gdynia: Wrzesiński 20, Cowling 18, Borkowska 12, Puter 9, Miskiniene 8, Davis 7, Kastanek 4, Bazan 2, Podgórna, Żytkowska, Szymkiewicz

Lublin: Gustavsson 19, Shook 13, Ziętara 7, Fiszer 7, Kalenik 7, Heal 5, Bernath 1, Ullmann, Zięmborska, Adamczuk

Sędziowali: Arnauld Kom Njilo, Jakub Pietrzak, Marcin Gawron