Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał w Poznaniu

Autor: | Zdjęcie: K. Kurzępa

Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał w Poznaniu - Zdjęcie główne

foto K. Kurzępa

Sport Sympatyków Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin spotkało kolejne rozczarowanie. Koszykarki zanotowały czwartą z rzędu wyjazdową porażkę w Energa Basket Lidze Kobiet.

Tym razem podopieczne Krzysztofa Szewczyka uległy w stolicy Wielkopolski drużynie Enea AZS Politechnika Poznań. I podobnie jak w przypadku zeszłotygodniowej przegranej w Sosnowcu, o końcowym wyniku w głównej mierze zadecydowała słaba postawa zielono-białych w pierwszej kwarcie. W początkowych 10 minutach lublinianki zdobyły tylko 11 punktów. I choć akademiczki wygrały każdą kolejną partię, to ostatecznie musiały przełknąć gorycz drugiej porażki z poznaniankami w aktualnej kampanii.

Po raz ostatni AZS UMCS wygrał na obcym parkiecie w lidze 21 grudnia ubiegłego roku. Od tamtej pory przegrywał kolejno w Gorzowie Wielkopolskim, Warszawie, Sosnowcu i Poznaniu. Potrafił natomiast zwyciężyć w szwajcarskim Fryburgu w ramach rozgrywek EuroCup 5 stycznia.

Pierwsza kwarta była słaba w naszym wykonaniu, ale później już zagraliśmy dobrze. Tak naprawdę z tych trzech ostatnich spotkań, które przegraliśmy, to było najlepsze. Widać jakieś tam światełko w tunelu – przyznał trener Krzysztof Szewczyk. Musimy spokojnie dalej pracować, bo jeżeli chodzi o awans do pierwszej czwórki, to wszystko jest w naszych rękach. Mamy na to szansę, tylko musimy zacząć wygrywać. Teraz mamy dwa mecze z Saragossą, więc też możemy poćwiczyć, troszeczkę odpocząć. Nie zawsze wszystko się układa, tak jakbyśmy chcieli. Dziś jednak powiedziałem dziewczynom w szatni, że nie można mieć do nich pretensji o zaangażowanie, bo zespół przez trzy i pół kwarty robił to, czego się od niego oczekuje. Oczywiście popełnialiśmy błędy, ale to jest wliczone w sport – dodał szkoleniowiec.

Wspomniane przez Szewczyka spotkania z klubem Casademont Saragossa w europejskich pucharach odbędą się 26 stycznia w Lublinie i 1 lutego w Hiszpanii. Stawką meczów jest awans do 1/8 finału EuroCup.

Enea AZS Politechnika Poznań - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 75:69 (25:11, 18:24, 16:17, 16:17)

Enea: Dodson 19, Pokk 19, Popović 14, Sutton 13, Skobel 8, Żukowska 2, Piechowiak

AZS UMCS: Mack 17, Taylor 14, Stanacev 12, Yurkevichus 8, Ziętara 6, Zec 6, Zięmborska 6, Kuczyńska, Trzeciak

Sędziowali: Karina Kamińska, Bartłomiej Kucharski, Agata Maj