Polski Cukier AZS UMCS Lublin lepszy od BCF ELFIC Fryburg w Pucharze Europy

Polski Cukier AZS UMCS Lublin lepszy od BCF ELFIC Fryburg w Pucharze Europy - Zdjęcie główne

Sport Lubelskie koszykarki udanie rozpoczęły rywalizację w fazie play-off EuroCup. W pierwszym ze starć 1/16 finału rozgrywek podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały na wyjeździe szwajcarski BCF ELFIC Fryburg.

Zmierzymy się z przeciwnikiem będącym jak najbardziej w naszym zasięgu, więc na pewno będziemy się starały odnieść zwycięstwo jak największych rozmiarów, by w rewanżu we własnej hali zagrać z dużym spokojem – mówiła przed spotkaniem skrzydłowa Aleksandra Zięmborska.

Zapewnienia jednej z zawodniczek zielono-białych nie okazały się tylko pustymi słowami. Od pierwszych minut czwartkowej konfrontacji lublinianki były bardzo waleczne i skoncentrowane. Poza tym grały na wysokiej skuteczności, dzięki czemu po otwierającej mecz kwarcie prowadziły 20:11.

Na dużą przerwę akademiczki schodziły natomiast, wygrywając 41:34. I choć Polski Cukier AZS UMCS miał sporo problemów z powstrzymywaniem Gabby Nikitinaite (18 punktów i 8 zbiórek po 20 minutach gry), to przewaga ekipy z Lublina w wielu aspektach koszykarskiego rzemiosła nie podlegała dyskusji.

Po zmianie stron drużyna gości co prawda długo nie potrafiła znacząco odskoczyć punktowo miejscowym, ale przez większość gry kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Do ostatniej z ćwiartek lublinianki przystępowały więc z prowadzeniem 61:53. Duża w tym zasługa faktu, że ciężar zdobywania punktów w podobnym stopniu wzięły na siebie cztery zawodniczki.

Finalnie, pomimo widocznego zmęczenia w końcówce spotkania oraz gorszej finalizacji akcji pod koszem Szwajcarek, Natascha Mack i spółka powrócą do naszego kraju ze zwycięstwem. A już w najbliższą niedzielę zagrają kolejne ligowe zawody, tym razem z Polonią w Warszawie. Z kolei rewanż z drużyną z Fryburga zaplanowano 12 stycznia w hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich.

BCF ELFIC Fryburg – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 68:73 (11:20, 23:21, 19:20, 15:12)
Fryburg: Nikitinaite 31, Range 14, Giroud 12, Fora 9, Redmond 2, Jacquot, Stoianov
Lublin: Mack 20, Zec 17, Taylor 17, Stanacev 13, Ziętara 3, Yurkevichus 3, Zięmborska, Trzeciak, Kuczyńska
Sędziowały: Andrea Bongiorni (Włochy), Marion Ortis (Francja) i Laure Coanus (Francja)