Polski Cukier AZS UMCS Lublin z drugim zwycięstwem w półfinałach (ZDJĘCIA)

Autor:

Sport Walka o wejście do wielkiego finału play-offów Energa Basket Ligi Kobiet nabiera coraz większych rumieńców. W trzecim starciu półfinałowym pomiędzy koszykarskimi klubami z Lublina i Gorzowa Wielkopolskiego górą był Polski Cukier AZS UMCS.

Drużyny przystępowały do rywalizacji po dwóch weekendowych meczach w województwie lubuskim, które zakończyły się sobotnim zwycięstwem Polskiego Cukru AZS UMCS oraz niedzielnym triumfem gospodyń. Przewaga psychologiczna była po stronie zielono-białych, bowiem to gorzowianki były uznawane za faworytki.

W pierwszych dwóch partiach środowej konfrontacji miejscowe rzucały do kosza ze skutecznością na poziomie 34 procent. Natomiast przyjezdne trafiały połowę oddawanych rzutów. Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Maciejewskiego lepiej wszedł w mecz i po początkowych 10 minutach prowadził różnicą sześciu punktów, grając bardzo dojrzałą i wyrachowaną koszykówkę. Podczas drugiej kwarty ta przewaga wzrosła nawet do 12 oczek, ale ambitnie grające gospodynie rzuciły się do odrabiania strat. Dzięki zdecydowanie lepszemu okresowi gry, po celnym rzucie z dystansu Olgi Trzeciak tuż przed dużą przerwą, akademiczki przystępowały do trzeciej odsłony, przegrywając zaledwie 34:37.

Po zmianie stron zespół z Lubelszczyzny znacznie poprawił grę w ataku, zacieśnił szyki defensywne i zagrał koncertowo. Niesione głośnym dopingiem, podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka udowodniły, że mogą w obecnym sezonie walczyć o kolejny medal mistrzostw Polski. Czy do tego dojdzie i z jakiego kruszcu będzie ten krążek, przekonamy się w najbliższym czasie.

W półfinałach rywalizuje się w serii do trzech zwycięstw. Aktualnie lubelska drużyna prowadzi 2:1. Czwartą potyczkę zaplanowano w czwartek o godzinie 20 przy Alejach Zygmuntowskich. Jeżeli do rozstrzygnięcia będzie potrzebny piąty mecz, to zostanie on rozegrany 2 kwietnia w Gorzowie. Na przeciwnika w finale czeka już broniący mistrzowskiego tytułu zespół BC Polkowice.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 76:60 (15:21, 19:16, 22:14, 20:9)

Lublin: Taylor 23, Stanacev 13, Zięmborska 10, Mack 9, Ziętara 7, Trzeciak 6, Zec 5, Nassisi 2, Yurkievichus 1, Goszczyńska, Zając

Gorzów: Horvat 22, Allen 16, Keller 11, Smith 8, Duchnowska 3, Bazan, Śmiałek, Steblecka, Michniewicz

Sędziowali: Bartłomiej Kucharski, Maciej Krupiński i Agata Maj