Pogrom na początek

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Pogrom na początek  - Zdjęcie główne

SportAZS UMCS Start II Lublin wygrał drugie spotkanie z rzędu. W ramach rozgrywek II ligi lublinianie pokonali PKK 99 Pabianice 95:53.

Już po pierwszej kwarcie było właściwie pewne, że faworyci z Lublina wygrają to spotkanie, ponieważ gospodarze prowadzili po niej aż 35:14. Kolejne dziesięć minut było już bardziej wyrównane i Start II powiększył swoją przewagę o zaledwie dwa „oczka”. W drugiej połowie lublinianie już tylko systematycznie powiększali swoją przewagę. W zespole Przemysława Łuszczewskiego najwięcej punktów zdobyli Karol Obarek (17) i Adam Myśliwiec (16). Na uwagę zasłużył też m.in. Mateusz Wiśniewski, który do jedenastu „oczek” dorzucił też 10 zbiórek.

AZS UMCS Start II Lublin – PKK 99 Pabianice 95:53 (35:14, 16:14, 24:15, 20:10)

Start: Obarek 17, Myśliwiec 16, Wąsowicz 12 (5 przech.), Wiśniewski 11 (10 zb.), Pelczar 9, Jaworski 8, Uniłowski 8, Pszczoła 6 (3 bl.), Nycz 5, Matysek 3, Dobrowolski.

Pabianice: Borowski 16, Fabiszewski 9, Sil 8, Orłowski 7, Szymański 5, Mik 4, Wardziński 2, Zawadzki 2, Grabowski, Małoń, Sauter, Szczerkowski.