Pierwsza porażka Perełek

Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Pierwsza porażka Perełek - Zdjęcie główne

SportNasze piłkarki ręczne zakończyły fantastyczną passę 13 ligowych zwycięstw z rzędu. W 14. kolejce PGNiG Superligi podopieczne Roberta Lisa przegrały z Zagłębiem Lubin 20:24.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale z czasem do głosu coraz częściej dochodziły gospodynie. Lubinianki po kwadransie gry prowadziły 7:4, ale przyjezdne zdołały złapać kontakt i odrobiły dwie bramki straty. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło 12:9. Miejscowe lepiej rozpoczęły drugą odsłonę gry, zdobywając pierwsze trzy punkty. Lublinianki starały się gonić wynik, ale nie potrafiły odrobić sporej straty. Dla podopiecznych Roberta Lisa była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Piłkarki ręczne MKS Perły Lublin będą miały szansę na rehabilitację już w najbliższą niedzielę. O godz. 18:00 zmierzą się one na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin. Cztery dni później nasze szczypiornistki zagrają za to u siebie z węgierskim ERD w ramach Pucharu EHF (26 stycznia, godz. 17:00).

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20 (12:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Górna 8, Grzyb 7, Milojević 3, Mączka 2, Machado Matieli 2, Pielesz 2, Ważna, Zawistowska, Buklarewicz, Noga, Belmas.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Nosek 5, Więckowska 4, Kochaniak 4, Szarawaga 3, Królikowska 2, Nocuń 1, Matuszczyk 1, Olek, Gadzina.

Kary: 8 minut (Małgorzata Mączka, Daria Zawistowska, Viktoria Belmas, Jovana Milojević) – 4 minuty (Joanna Gadzina, Dominika Więckowska).