Perełki odrobiły stratę

Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Perełki odrobiły stratę - Zdjęcie główne

SportMKS Perła Lublin wygrał w Elblągu 32:27, chociaż aktualne mistrzynie Polski do przerwy przegrywały dwoma punktami. Ogromny wkład w zwycięstwo miała Joanna Szarawaga, która zdobyła 9 goli.

Trapione w ostatnim czasie kontuzjami zawodniczki MKS Perły Lublin mają za sobą ciężkie tygodnie. W lidze doznały dwóch porażek, a na dodatek musiały sobie radzić także z pucharowymi zmaganiami. Mecz ze znajdującym się w dolnej części tabeli PGNiG Superligi kobiet EKS Startem Elbląg nie układał się na początku po ich myśli. Co prawda przyjezdne szybko objęły trzybramkowe prowadzenie, ale potem do głosu doszły gospodynie, które do przerwy prowadziły 15:13. Po zmianie storn lublinianki zaczęły spisywać się jednak zdecydowanie lepiej i szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymały już do samego końca spotkania. Najskuteczniejszą zawodniczką Perły w tym meczu była Joanna Szarawaga, która zakończyła mecz z dorobkiem 9 bramek.

Dzięki wygranej MKS utrzymał trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli Metraco Zagłębiem Lubin. 22 lutego lublinianki zmierzą się na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 27:32 (15:13)

EKS Start: Pająk, Orowicz – Shupyk 6, Waga 5, Yashchuk 5, Cygan 4, Stapurewicz 2, Pękala 2, Trbović 2, Dronzikowska 1, Szulc, Kaczmarek.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Szarawaga 9, Nocuń 6, Gęga 5, Kochaniak 3, Matuszczyk 3, Więckowska 2, Łabuda 2, Królikowska 1, Nosek 1, Olek.

Kary: 12 minut (Alona Shupyk x3, Joanna Waga, Paulina Stapurewicz, Alicja Pękala) – 12 minut (Joanna Szarawaga x2, Marta Gęga x2, Dominika Więckowska, Sylwia Matuszczyk).
Czerwona kartka: Shupyk 55′.