Perła polega z Węgierkami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Perła polega z Węgierkami - Zdjęcie główne

SportZawodniczki MKS Perły Lublin w trzeciej kolejce Pucharu EHF doznały drugiej porażki. Tym razem nasze piłkarki ręczne nie zdołały znaleźć sposobu na węgierskie ERD.

Do meczu z Węgierkami zawodniczki z Lublina podeszły w nieco osłabionym składzie. Mimo tego, początek spotkania należał do podopiecznych Roberta Lisa. Lublinianki po kwadransie gry prowadziły 6:4. W drugiej części pierwszej połowy inicjatywę przejęły jednak gospodynie, które szybko doprowadziły do remisu, a potem odskoczyły naszym szczypiornistką na sześć „oczek”. W drugiej odsłonie zawodniczki Perły starały się zmniejszyć stratę, ale na niewiele się to zdało, ponieważ Węgierki kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie zwyciężyły 29:24. W drużynie gości na wyróżnienie zasłużyły m.in. Karolina Kochaniak oraz Dominika Więckowska, które zdobyły kolejno 6 i 5 punktów dla swojego zespołu.

ERD – MKS Perła Lublin 29:24 (18:12)

ERD: Janurik, Foggea – Jerabkova 7, Martinez do Nascimento 6, Lavko 4, Kiss 3, Kisfaludy 3, Toth 2, Szabo 2, Schatzl 2, Bizikova, Kovacević.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 6, Więckowska 5, Matuszczyk 4, Królikowska 3, Nosek 3, Gadzina 2, Nocuń 1, Szarawaga, Olek.

Kary: 6 minut (Gabriella Toth, Laura Szabo, Jovana Kovacević) – 2 minuty (Sylwia Matuszczyk).