Pękła setka, dominacja Startu II

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Pękła setka, dominacja Startu II - Zdjęcie główne

SportKoszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin nie dali najmniejszych szans rywalom ze Stalowej Woli, wygrywając w rozgrywkach II ligi aż 111:65. Było to już piąte zwycięstwo lublinian z rzędu.

Spotkanie od początku układało się pod dyktando gospodarzy, którzy rozkręcali się z kwarty na kwartę. Wyrównane były tylko pierwsze minuty. Pierwsza kwartę podopieczni Przemysława Łuszczewskiego zwyciężyli różnicą 6 punktów, drugą – 10, trzecią – 12, a czwartą – aż 18 „oczkami”. Punkty dla lublinian zdobyło dziesięciu graczy. Najskuteczniejsi okazali się Adam Myśliwiec (19 pkt), Bartłomiej Pelczar (17 pkt) i Szymon Jaworski (16 pkt). Swoje trzy grosze dorzucił także Bartłomiej Nycz (15 pkt) i Karol Obarek (13 pkt).

Po efektownym zwycięstwie gracze Startu II z dorobkiem 31 punktów przesunęli się na drugie miejsce grupy B. Tyle samo „oczek” mają na swoim koncie także zawodnicy warszawskich Dzików.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ ZKS Stal Stalowa Wola 111:65 (22:16, 26:16, 30:18, 33:15)

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (15), Maciej Dobrowolski (2), Mirosław Uniłowski (1), Adam Myśliwiec (19), Bartłomiej Pelczar (17), Krzysztof Wąsowicz (6), Karol Obarek (13), Szymon Jaworski (16), Mateusz Wiśniewski (9), Wojciech Matysek, Kamil Waniewski (9).

ZKS Stal Stalowa Wola: Mateusz Gazarkiewicz (7), Jakub Andreasik, Jacek Buczek (2), Maciej Pietras (6), Damian Tabor (13), Mateusz Łabuda (17), Kacper Bejnar (4), Konrad Nowik (8), Jacek Wojtanowicz, Szymon Siembida (3), Aleksander Jadaś (5).