Następny skalp lubelskich siatkarzy. LUK Politechnika triumfuje w Białymstoku

Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Następny skalp lubelskich siatkarzy. LUK Politechnika triumfuje w Białymstoku - Zdjęcie główne

To była szybka robota lublinian w Białymstoku | foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Sport 77 minut trwało sobotnie spotkanie w Białymstoku, w którym miejscowy BAS podejmował LUK Politechnikę. Zgodnie z oczekiwaniami skończyło się pewnym zwycięstwem lublinian. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka wygrali 3:0.

Zajmujący miejsce w dole tabeli TAURON 1. Ligi białostoczanie byli skazywani na porażkę w meczu 13. kolejki sezonu. Lublinianie byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i z tej roli wywiązali się bardzo dobrze.

W pierwszym secie po wyrównanym początku goście wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca premierowej partii. Wygrali ją 25:21. Nieco inny przebieg miała druga odsłona - set był wyrównany niemal do samego końca. Niemal, bo w decydujących akcjach większe umiejętności pokazali siatkarze LUK Politechniki. Faworyci nie zostawili wątpliwości w trzecim secie, w którym stosunkowo szybko zdobyli przewagę. Dowieźli ją do końca tej części i całego meczu, wygrywając 25:22, a spotkanie 3:0.

MVP został Wojciech Sobala, wśród lublinian najlepiej punktował Jędrzej Goss, zdobywca 12. oczek. Po 13 meczach LUK Politechnika ma na swoim koncie 36 punktów i jest wiceliderem tabeli.

W sobotę, 19 grudnia, czas na derby Lubelszczyzny - Grzegorz Pająk i spółka podejmą we własnej hali Polski Cukier Avię Świdnik. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.

BAS Białystok - LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 21:25, 22:25)
BAS Białystok: Witkoś 1, Kudraszou 5, Abramowicz 1, Stanisławajtys 6, Tokajuk 12, Lesiuk 7, Ostaszewski (libero) oraz Wnuk 2, Bączek, Jankiewicz, Kacperkiewicz i Laskowski 9.
LUK Politechnika: Pająk 3, Goss 12, Wachnik 11, Mehić 7, Szaniawski 10, Sobala 9, Cabaj (libero) oraz Durski, Romać 1 i Seliga 2.