Motor ze zwycięstwem. Lublinianie pokonali Bytovię Bytów

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor ze zwycięstwem. Lublinianie pokonali Bytovię Bytów - Zdjęcie główne

Lublinianie wygrali po raz trzeci w tym sezonie | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Gole Daniela Świderskiego i Rafała Króla dały Motorowi wygraną z Bytovią. Lublinianie pokonali w środę na swoim terenie ekipę z Bytowa 2:1. To druga z rzędu wygrana żółto-biało-niebieskich na Arenie Lublin.

Do rozgrywanego w ramach 10. kolejki 2. Ligi meczu z Bytovią podopieczni trenera Mirosława Hajdo przystępowali po porażce 0:1 w wyjazdowym meczu z Sokołem Ostróda. We wcześniejszym spotkaniu, na Arenie Lublin, pokonali z kolei 1:0 Stal Rzeszów. Bytovia w ostatnim występie zremisowała 3:3 na wyjeździe ze wspomnianą Stalą, przed tym spotkaniem pokonała 3:2 u siebie Chojniczankę Chojnice.

W pierwszej połowie środowego meczu przeważali gospodarze. Pod koniec pierwszej części stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia gola. Na bramkę Bytovii uderzali Rafał Grodzicki i Tomasz Swędrowski. W samej końcówce po dużym zamieszaniu pod bramką drużyny z Bytowa było blisko trafienia dla Motoru.

Choć od ataków drugą połowę rozpoczęli goście, to po nieco ponad dziesięciu minutach drugiej części na prowadzenie wreszcie wyszli lublinianie. Wynik otworzył Daniel Świderski, który niepilnowany uderzył z pola karnego, zaskakując bramkarza rywali.

W 71 minucie zrobiło się już 2:0 dla Motoru po golu z rzutu karnego autorstwa Rafała Króla. Chwilę wcześniej w szesnastce Deleu sfaulował Filipa Wójcika. Z dwubramkowego prowadzenia gospodarze cieszyli się przez trzy minuty, bo za chwilę Piotr Giel trafił głową do siatki żółto-biało-niebieskich.

Wynik nie zmienił się jednak do końca meczu, skończyło się na 2:1 dla gospodarzy. "Motorowcy" dopisali do swojego dorobku trzecie zwycięstwo w sezonie. Po 12. meczach mają na koncie 14 punktów. Bytovia w 12. spotkaniach zdobyła 16 punktów. W następnym ligowym meczu, w najbliższą niedzielę (22 listopada), Motor podejmie na swoim terenie Hutnika Kraków. Początek spotkania o godz. 19.

Motor Lublin - Bytovia Bytów 2:1 (0:0)
Bramki: Świderski 56', R. Król 70' (k) - Giel 74'.
Motor: Madejski - M. Król, Wawszczyk, Grodzicki, Moskwik, Ceglarz, Kumoch (85' Cichocki), Swędrowski, R. Król, Wójcik (80' Jagodziński), Świderski (85' Ropski).
Bytovia: Staniszewski - Deleu (78' Matheus), Memić, Bąk, Dymerski, Bach (87' Urban), Zawistowski, Lech, Szela (46' Wrzesień), Giel, Sezonienko.
Żółte kartki: Wójcik, Wawszczyk - Szela.
Sędziuje: Marek Śliwa (Kielce).