Motor z pierwszą wygraną

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor z pierwszą wygraną - Zdjęcie główne

SportDo połowy lutego piłkarze Motoru musieli czekać na pierwsze zwycięstwo w trakcie zimowych sparingów. Gole dla lublinian zdobyli Dominik Kunca, Bartosz Rymek i pozyskany ostatnio Filip Wójcik.

W zespole KSZO można było zobaczyć kilku graczy występujących w przeszłości w drużynie z Lublina. Byli to Julian Tadrowski, Paweł Lipiec oraz wypożyczony do klubu z Ostrowca Świętokrzyskiego Michał Grunt. Pierwszy gol w meczu padł po nieco ponad dwóch kwadransach gry. W polu karnym sfaulowany został Michał Paluch, a jedenastkę na bramkę zamienił Dominik Kunca. Chwilę przed zmianą stron na 2:0 podwyższył precyzyjnym strzałem zza szesnastki Bartosz Rymek. KSZO odpowiedziało na to w 61 min. bramką Wojciecha Trochima z rzutu karnego. W ostatnich sekundach Motor przypieczętował jednak swoje pierwsze zwycięstwo golem pozyskanego niedawno Filipa Wójcika. Co ciekawe, w lubelskim zespole w drugiej połowie zagrał Krzysztof Ropski, chociaż w ostatnich dniach Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, że jego kontrakt z Motorem jest nieważny. Piłkarz zamierza się jednak odwoływać od tej decyzji.

Kolejny mecz towarzyski Motor Lublin rozegra w 22 lutego o godz. 11:00. Podopieczni Mirosława Hajdy zmierzą się w nim na wyjeździe z II-ligową Wisłą Puławy.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Motor Lublin 1:3 (0:2)
Bramki: Trochim 61’(k) – Kunca 31’(k), Rymek 44’, Wójcik 90’+4.
KSZO 1929 (I połowa): Lipiec – Rząsa, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek, Bełczowski, Kasperkiewicz, Laskoś, Chrzanowski, Trochim, Grunt; (II połowa): Lipiec – P. Cheba, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek, Persona, Chudyba, Imiołek, Pawlik, Trochim, Gębalski
Motor (I połowa): Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, zawodnik testowany I, Kunca, Rymek, Duda, Swędrowski, Ceglarz, Paluch; (II połowa): Kalinowski – zawodnik testowany II, Cichocki, Łukasik (90’ Zbiciak), Michota, Nowak, Król, Kumoch, Darmochwał, Wójcik, Ropski.