Motor pokazał siłę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor pokazał siłę - Zdjęcie główne

SportGracze Motoru znakomicie rozpoczęli rundę wiosenną, pokonując u siebie osłabioną po zimie Chełmiankę Chełm aż 7:0.

Motor mógł wyjść na prowadzenie już w 12 min., ale piłka po strzale Sławomira Dudy odbiła się od poprzeczki. Pechowo rundę rewanżową rozpoczął natomiast Konrad Gruszkowski, który przedwcześnie opuścił boisko z urazem. Jedyny gol w pierwszej części meczu padł 10 minut przed przerwą. Na strzał z dystansu zdecydował się Maksymilian Cichocki, piłka rykoszet odbiła się od nóg jednego z graczy i zaskoczyła Jakuba Szymkowiaka, który nie popisał się w tej sytuacji. Worek z brakami na dobre rozwiązał się w drugiej połowie. W 57 min. Piotr Ceglarz trafił do siatki z dystansu, a chwilę później dwie bramki zdobył Rafał Król, który najpierw wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Ropskiego, a za moment wykończył akcję wspomnianego Ropskiego i Tomasza Swędrowskiego. Końcówka meczu należała do graczy rezerwowych. Dwie bramki w tym okresie zdobył Piotr Darmochwał, a jedno trafienie dołożył Michał Paluch.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 7:0 (1:0)
Bramki: Cichocki 35′, Ceglarz 57′, Król 59′, 71′, Darmochwał 81′, 89′, Paluch 85′.

Motor: Olszewski – Gruszkowski (13′ Rymek), Grodzicki, Cichocki, Michota, Kunca (77′ Darmochwał), Swędrowski, Król, Duda (74′ Kumoch), Ceglarz (67′ Nowak), Ropski (74′ Paluch).

Chełmianka: Szymkowiak – Brzozowski, Kożuchowski, Salewski, Dobrzyński, Wójcicki (65′ Grądz), Duduś, Kuśmierz, Więcaszek, Jodłowski (77′ Adamski), Hladkyy (77′ Dąbrowski).
Sędziował: Pachołek (Lubaczów).
Widzów: 2737.