Motor Lublin - GKS Bełchatów. Pogrom na Arenie Lublin

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Motor Lublin - GKS Bełchatów. Pogrom na Arenie Lublin - Zdjęcie główne

Michał Fidziukiewicz (na zdj. przy piłce) ma już dziewięć goli na swoim koncie i jest liderem klasyfikacji strzelców eWinner 2. Ligi | foto DSM/Archiwum

Sport Podopieczni trenera Marka Saganowskiego odnieśli w sobotę na własnym stadionie przekonujące zwycięstwo nad GKS-em Bełchatów.

Po średnim początku sezonu bełchatowianie złapali odpowiedni rytm i w ostatnich dwóch kolejkach zgarnali komplet punktów - w starciach z Hutnikiem Kraków i Pogonią Siedlce. Motor ostatnio nie zachwycał, bo z wyjazdów do Siedlec i Elbląga przywiózł tylko jeden punkt.

W sobotę na Arenie Lublin żółto-biało-niebiescy nie pozostawili wątpliwości, który zespół jest lepszy. Wynik w 13. minucie otworzył Piotr Ceglarz.

Na kolejną bramkę trzeba było zaczekać do drugiej połowy. Niedługo po zmianie stron na 2:0 podwyższył najskuteczniejszy piłkarz eWinner 2. Ligi, Michał Fidziukiewicz. Napastnik strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu, a dziewiątego w całym sezonie, w 63. minucie.

Kropkę nad "i" lublinianie postawili w samej końcówce, gdy do siatki drużyny prowadzonej przez trenera Patryka Rachwała trafił Maciej Firlej. Motor wygrał 4:0 i awansował w tabeli. Po siedmiu meczach żółto-biało-niebiescy mają 11 punktów.

Kolejny mecz "Motorowców" w najbliższą sobotę, 11 września. Do Lublina przyjedzie wówczas Lech II Poznań. Pierwszy gwizdek o godz. 13.

Motor Lublin - GKS Bełchatów 4:0 (1:0)
Bramki: Ceglarz 13', Fidziukiewicz 53', 63', Firlej 86'.
Motor: Madejski - Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik - Swędrowski, Król (72' Kołbon), Sędzikowski (51' Polak), Ceglarz (73' Ryczkowski), Vitinho (84' Wójcik) - Fidziukiewicz (84' Firlej).
GKS: Komar - M. Gancarczyk (72' Graczyk), Klabnik, Kunka, Szymorek - W. Gancarczyk (72' Grzelak), Ryszka, Golański (60' Bielka), Warnecki (60' Mizera), Flaszka (60' Wroński) - Sołtysiński.
Żółte kartki: Golański, Flaszka.
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Widzów: 2898.