MKS FunFloor Lublin zwyciężył na początek zmagań w grupie mistrzowskiej

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

MKS FunFloor Lublin zwyciężył na początek zmagań w grupie mistrzowskiej - Zdjęcie główne

foto Dominika Polonis

Sport Piłkarki ręczne Orlen Superligi powróciły do walki o punkty po dwóch tygodniach przerwy. Podopieczne Edyty Majdzińskiej pewnie pokonały na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Lublinianki rozegrały pierwsze spotkanie po podziale tabeli na grupy mistrzowską i spadkową. Biało-zielone były faworytkami niedzielnego meczu, ale spodziewały się trudnej przeprawy. – Piotrcovia jest nieobliczalna. To zespół, który jednego dnia gra świetnie, a drugiego trochę gorzej. Na pewno jest to jednak rywal bardzo niewygodny. Szczególnie ze względu na to, że gramy na jego terenie. Musimy być czujne, skoncentrowane i dobrze przygotowane taktycznie – tłumaczyła przed wyjazdem trenerka Edyta Majdzińska.

Pani szkoleniowiec mogła być zadowolona z prowadzonej przez siebie drużyny. Już do przerwy jej podopieczni zasłużenie wygrywały różnicą trzech bramek, przeważając nad rywalkami w wielu elementach gry. Po zmianie stron 22-krotne mistrzynie Polski potwierdziły swoją dominację na parkiecie i przypieczętowały 14 zwycięstwo w rozgrywkach. A tytuł najlepszej zawodniczki niedzielnej konfrontacji przyznano kapitan Darii Szynkaruk, która była najskuteczniejszą szczypiornistką meczu.

Z przebiegu meczu można było zauważyć, że miałyśmy wszystko pod kontrolą i przez całe spotkanie narzucałyśmy swój styl gry, a Piotrcovia się temu podporządkowywała. Realizowałyśmy wszystkie nasze przedmeczowe zadania i stąd taki wynik. Schodząc do szatni na przerwę, miałyśmy jednak z tyłu głowy, że straciłyśmy dwie bramki, do których nie powinnyśmy dopuścić. Chciałyśmy w drugiej połowie je "odrobić", żeby zeszło z nas powietrze i spotkanie potoczyło się po naszej myśli. Wiedziałyśmy, że wszystko dobrze funkcjonuje, a zwłaszcza nasza obrona i postawa bramkarek, które dołożyły dużo. Z tego było łatwo wybiegać szybkie kontry, co było naszym celem – podsumowała Daria Szynkaruk.

Do końca trwającego sezonu zespół z Lublina ma do rozegrania jeszcze dziewięć ligowych kolejek. Najbliższa czeka biało-zielone 19 marca. Wówczas do hali Globus przyjedzie MKS URBIS Gniezno. Zanim to nastąpi, wicemistrzynie kraju znów pojadą do Piotrkowa, tym razem na ćwierćfinał Pucharu Polski. Początek meczu już w nadchodzącą środę o godzinie 18:00.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS FunFloor Lublin 20:31 (11:14)

Piotrków: Suliga, Sarnecka – Mielewczyk 4, Mokrzka 4, Królikowska 3, Szczepanek 3, Waga 3, Trbovic 2, Polaskova 1, Świerczek, Sobecka

Lublin: Wdowiak, Gawlik – Szynkaruk 7, Roszak 5, Turkoglu 5, Balsam 4, Kovarova 3, Posavec 3, M. Więckowska 2, Olek 1, Tomczyk 1

Kary: 4 min - 6 min

Sędziowały: Sylwia Bartkowiak (Poznań), Weronika Łakomy (Borek Wielkopolski)