MKS FunFloor Lublin wicemistrzem Polski

Autor: | Zdjęcie: MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin wicemistrzem Polski - Zdjęcie główne

foto MKS FunFloor Lublin

Sport W ostatnim meczu sezonu 2022/23 piłkarki ręczne MKS FunFloor zmierzyły się w Kobierzycach z tamtejszym KPR. Po emocjonującym boju biało-zielone wygrały po rzutach karnych.

Przed rozpoczęciem meczu drugi w tabeli MKS miał dwa punkty przewagi nad "Kobierkami", które zajmowały trzecie miejsce. Obie drużyny zdawały sobie więc sprawę, że stawką konfrontacji jest srebrny medal PGNiG Superligi. Wynik otworzyły gospodynie, ale w kolejnych fragmentach lepiej radziły sobie lublinianki, które odskoczyły na dwie bramki. Podopieczne trenera Piotra Dropka bardzo dobrze radziły sobie także w defensywie. Dziewięć rzutów przed przerwą obroniła świetnie dysponowana Weronika Gawlik, która zatrzymywała ataki rywalek z 43-procentową skutecznością. Biało-zielone długo utrzymywały prowadzenie, ale w samej końcówce pierwszej połowy miejscowe zdołały doprowadzić do remisu 12:12.

W drugą odsłonę lepiej weszły miejscowe, które po pięciu minutach rywalizacji miały dwa gole przewagi. Kwadrans po zmianie stron MKS wyrównał na 18:18, co zwiastowało emocjonującą końcówkę meczu. Remis widniał na tablicy wyników także po 52 minutach gry oraz na 75 sekund do ostatniej syreny. Wówczas do siatki trafiła Paulina Masna, ale zaraz potem bramką odpowiedziała Zuzanna Ważna. Gdy do końca zawodów pozostało 18 sekund, trenerka Edyta Majdzińska poprosiła o czas, by omówić ze swoim zespołem strategię na kolejny atak. Obrana taktyka nie przyniosła jednak oczekiwanego skutku, ponieważ lublinianki utrzymały rezultat, który zapewniał im wicemistrzostwo. Tytuł MVP spotkania powędrował do Weroniki Gawlik, która wspólnie z koleżankami mogła cieszyć się ze zwycięstwa w serii rzutów karnych.

Biało-zielone zdobyły srebrne medale w drugim sezonie z rzędu. Najlepszą drużyną w Polsce już kilka tygodni temu zostało Zagłębie Lubin. W następnych rozgrywkach MKS zamierza walczyć o odebranie "Miedziowym" mistrzowskiej korony. Lubelski klub ma jednak dokonać tego w odmienionym składzie, z nowym sztabem szkoleniowym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nową trenerką drużyny z Lublina zostanie Edyta Majdzińska, która po sześciu latach pożegnała się z pracą w Kobierzycach.

KPR Gminy Kobierzyce - MKS FunFloor Lublin 24:24 (12:12), karne 3:4

Kobierzyce: Kowalczyk, Chojnacka – Cygan 5, Tomczyk 3, Kozioł 3, Wiertelak 3, Buklarewicz 3 ,Domagalska 2, Ważna 2, Macedo 2, Despodovska 1

Lublin: Gawlik, Sarnecka, Wdowiak – Masna 7, M. Więckowska 6, Noga 5, Płomińska 4, Portasińska 2, Rebicova, D. Więckowska, Pastuszka, Tatar

Kary: 4 min - 4 min

Sędziowali: Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń