Mistrzynie bez litości

Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Mistrzynie bez litości - Zdjęcie główne

SportMKS Perła Lublin rozbiła na wyjeździe przedostatnią w tabeli PGNiG Superligi kobiet drużynę Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Najwięcej punktów dla gości zdobyła Marta Gęga.

Aktualne mistrzynie Polski w tym roku pewnym krokiem zmierzają do obrony tytułu. Przedostatnia w tabeli Piotrcovia miała zbyt mało argumentów, żeby przeciwstawić się podopiecznym Roberta Lisa – tym bardziej, że po urazach do składu Perły wróciły Aleksandra Rosiak i Valentina Blażević. W pierwszej połowie lublinianki wygrały 14:10, ale piąty bieg wrzuciły dopiero w drugiej odsłonie, w której nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom i ostatecznie zwyciężyły różnicą 11 punktów.

W następnej kolejce MKS Perła podejmie u siebie Eurobud JKS Jarosław, plasujący się obecnie na czwartym miejscu w tabeli. Mecz pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrany 29 lutego o godz. 18.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 19:30 (10:14)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt, Kolasińska – Sobecka 4, Roszak 3, Dorsz 3, Oreszczuk 2, Charzyńska 2, Szynkaruk 2, Kopertowska 1, Wasilewska 1, Ciura 1, Gajewska, Klonowska,

MKS Perła: Gawlik, Besen – Gęga 7, Królikowska 4, Nocuń 4, Blażević 3, Matuszczyk 3, Szarawaga 3, Łabuda 2, Więckowska 2, Kochaniak 1, Rosiak 1, Olek.

Kary: 16 minut (Sylwia Klonowska x2, Aleksandra Dorsz x2, Edyta Charzyńska, Patrycja Ciura, Monika Kopetowska, Anna Wasilewska) – 14 minut (Aneta Łabuda, Dagmara Nocuń, Patrycja Królikowska, Karolina Kochaniak, Dominika Więckowska).