Reklama

Lublin Sportival 2016 – edycja letnia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Lublin Sportival 2016 – edycja letnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W Lublinie, po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej, odbędą się zawody wpisane do kalendarza imprez Pucharu Świata FMB World Tour Silver Event. Rozgrywki w ramach Lublin Sportival startują 28 maja! Podczas dwudniowej imprezy miasto przygotuje aż cztery strefy sportowe: Strefę Rowerową, Strefę Deskorolkową, Strefę Parkour&Freerun, Strefę Bike Polo oraz Miasteczko Festiwalowe na Błoniach pod Zamkiem.

W Lublinie, po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej, odbędą się zawody wpisane do kalendarza imprez Pucharu Świata FMB World Tour Silver Event. Rozgrywki w ramach Lublin Sportival startują 28 maja! Podczas dwudniowej imprezy miasto przygotuje aż cztery strefy sportowe: Strefę Rowerową, Strefę Deskorolkową, Strefę Parkour&Freerun, Strefę Bike Polo oraz Miasteczko Festiwalowe na Błoniach pod Zamkiem.

Letnia edycja Lublin Sportival 2016 zaplanowana jest na 28 i 29 maja br. Najwyższy poziom zawodów zagwarantowany jest poprzez wpisanie wydarzenia do Pucharu Świata FMB World Tour Silver Event. To wielka nobilitacja, ale też wyzwanie dla miasta. Ubiegłoroczna, letnia edycja Lublin Sportival 2015, została nagrodzona przez miesięcznik Brief For Poland Najlepszym Wydarzeniem Sportowym Lata 2015.

W tym roku zawody w ramach Strefy Rowerowej zorganizowane zostaną 28 maja. Freeride Mountain Bike World Tour to cykl zawodów utworzony i prowadzony przez międzynarodową federację FMBA (Freeride Mountain Bike Association). W skład FMB World Tour wchodzą największe eventy kolarstwa grawitacyjnego (dirt jumping, slope style, freeride) na świecie, organizowane m.in. w Europie, Ameryce Północnej, Azji. Kategoria Srebrna przeznaczona jest dla zawodowców posiadających licencję FMBA. Lista startowa jest dobierana według aktualnego rankingu. Pierwszeństwo zgłoszenia do zawodów posiadają zawodnicy z miejsc 1–25. W zawodach srebrnych może wystartować jedynie pięciu zawodników bez licencji FMBA, których wybiera Organizator jako tzw. dzika karta. Zawody tej kategorii muszą spełniać wymagania dotyczące m.in. długości toru, ilości przeszkód, liczby sędziów. Profesjonalnie przygotowany tor rowerowy w Lublinie tym razem przebiegać będzie wzdłuż Placu Zamkowego umożliwiając stworzenie nie tylko niezwykle wymagających przeszkód, ale również zapewniając bliski kontakt zawodników z publicznością. Gościć będziemy reprezentantów 12 krajów z 4 kontynentów (Azja, Europa, Ameryka Północna i Ameryka Południowa).

Lublin Sportival 2016 to także Strefa Parkour&Freerun, która odbędzie się również 28 maja na Placu Po Farze. Udział w zawodach weźmie blisko 80 zawodników z całej Polski, w tym najsilniejsze ekipy z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.

W sobotę, 28 maja, zapraszamy również na Miasteczko Festiwalowe na Błoniach pod Zamkiem, gdzie znajdować się będzie 13 stanowisk foodtrucków, pumptruck (mobilny tor do jazdy dla wszystkich chętnych) oraz wiele innych atrakcji umożliwiających udział dzieci i dorosłych.

W ramach Strefy Deskorlkowej, 29 maja, zaplanowano zawody na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur. Na specjalnie przygotowanym skateparku ogromne emocje zapewni udział najlepszych polskich teamów (m.in. Sianokosy z Łodzi, Semper z Trójmiasta, Alkomatrs z Zielonej Góry oraz Skatepakt z Warszawy). Nie zabraknie również międzynarodowych zespołów, a w tym: Picnic Skateshop z Czech, Sasko ze Słowacji, Criminal z Węgier oraz Mob Skateboards z Niemiec.

Przez cały weekend, tj. w dniach 28-29 maja trwać będzie również Strefa Bike Polo, która zlokalizowana będzie na boisku przy ul. Śliwińskiego 5. Na jedynym profesjonalnym boisku do Bike Polo w Polsce zorganizowane zostaną zawody, w których udział weźmie aż 16 drużyn. Poza najlepszymi polskimi zespołami zobaczymy zmagania zawodników z Austrii, Czech, Niemiec, Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Finlandii.

Lublin Sportival odbywa się w Lublinie dwa razy w roku. To wydarzenie promujące sport, aktywny wypoczynek oraz pasje młodych ludzi. Lublin Sportival ma edycję letnią, która odbywa się w ostatni weekend maja oraz edycję zimową zaplanowaną zawsze na pierwszy weekend grudnia. Lublin Sportival to spektakularne widowisko, niepowtarzalne emocje i przeżycia zagwarantowane dzięki unikalnemu połączeniu wielowiekowej, historycznej przestrzeni miasta z jego współczesnym, dynamicznym charakterem.

Letnia edycja Lublin Sportival 2015 została nagrodzona przez miesięcznik Brief For Poland Najlepszym Wydarzeniem Sportowym Lata 2015.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE