Reklama

Lublin przebiegnie milę na start

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mosir.lublin.pl

Lublin przebiegnie milę na start - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W Lublinie startuje nowy cykl imprez sportowych #biegnijlublin. W ramach imprezy odbędą się cztery edycje biegu pod nazwą MILA na Start. Inauguracja cyklu 11 marca.

Biegacze wystartują ze Stadionu Lekkoatletycznego, zrobią dwa okrążenia przez Al. Zygmuntowskie, ulicę Lubelskiego Lipca 80`, Stadionową, Muzyczną, Narutowicza, Ochotniczą, Szczerbowskiego, Al. Piłsudskiego, aż dotrą z powrotem na Stadion. Trasa jest więc przeważnie płaska i obejmuje tylko jeden podbieg pod górę. Ukształtowanie terenu na trasie oraz nietypowy dystans 5 mil (nieco ponad 8 kilometrów) powinien zachęcić początkujących biegaczy do spróbowania swoich sił w nowej dyscyplinie.

Dla każdej z płci przewidzianych jest siedem kategorii wiekowych (16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat i powyżej 70 lat). Bieg główny poprzedzą zmagania dzieci i młodzieży na dystansie 1/4 mili, 1/2 mili i 1 mili. 

Organizatorzy zadbali o zmotoryzowaną część uczestników i przygotowali dla biegaczy około 300 miejsc parkingowych przy Hali im. Z. Niedzieli i stacji Orlen za okazaniem numeru startowego. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu samochodowym dla biegaczy udostępniony będzie tylko skrajny pas, a ulice pozostaną otwarte dla ruchu.

Organizatorami cyklu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie we współpracy z Urzędem Miasta Lublin i Organizacją Środowiskową Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego. Ich celem jest propagowanie aktywnego trybu życia wśród wszystkich lublinian - doświadczonych biegaczy i chętnych na rozpoczęcie nowej, sportowej przygody.

Kolejne biegi z cyklu odbędą się 24 czerwca, 26 sierpnia i 28 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE