Reklama

Lewart będzie mógł grać w Lubartowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Lewart będzie mógł grać w Lubartowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Mija kolejny etap poprawy jakości Stadionu MOSiR w Lubartowie. Ci, którzy pamiętają jak wyglądał on jeszcze 3-4 lata temu, widzą dostrzegalne zmiany.

W ostatnich trzech latach wykonano szereg prac remontowych i modernizacyjnych, m. in.: wymianę ponad 700 m2 murawy, wydzielenia miejsc parkingowych, wyrównanie placu przed szatniami i przekształcenie go w boisko treningowe, dokupienie dwóch kontenerów (jeden na szatnię, drugi na magazyn), utwardzenie terenu wokół całego budynku, utwardzenie wjazdu z bramy wjazdowej do szatni i wiele innych. Do tego permanentne wyrównywanie powierzchni wszystkich boisk, nawożenie ich i odchwaszczanie. W miesiącu kwietniu bieżącego roku, wykonano kolejne planowane piaskowanie płyty głównej boiska oraz niezbędne dosiewki trawy. W czerwcu, po zakończeniu rozgrywek, wymieniono kilkadziesiąt m2 trawy oraz rozsiano nawóz. Kolejną zaplanowaną czynnością było zamontowanie nowych krzesełek na ławkach zawodników rezerwowych.

W sytuacji, kiedy pewnym stało się, że drużyna MKS „Lewart” Lubartów wywalczyła awans do III ligi, rozpoczęliśmy niezbędne prace remontowe i modernizacyjne. O ile do udziału w rozgrywkach IV ligi, a więc uzyskania odpowiedniej licencji, nie było konieczne podwyższanie ogrodzenia boiska, wyznaczenia sektora dla kibiców gości oraz wydzielenia odrębnych łazienek dla drużyn, teraz stało się to koniecznością. Podwyższono o 30-35 cm płotki odgradzające kibiców od murawy stadionu, pomalowano wszystkie bramy i bramki na kolor inny niż pozostała część ogrodzenia, dodano szatnię oraz wyremontowano łazienkę dla drużyny gości, wykonano brakującą część ogrodzenia dla kibiców gości oraz zainstalowano dla nich nową kasę biletową. Do tego wiele prac porządkowych i pielęgnacyjnych.

Wszystkie nasze działania nie byłyby możliwe bez zaangażowania władz miasta, pracowników MOSiR oraz wielu firm i ludzi. Ci, którzy często bywali na naszym obiekcie, a było ich wielu, widzieli ogrom prac, które pracownicy MOSiR musieli wykonać i wykonali. Cieszy fakt, że w czasie weryfikacji obiektu, komisja z LZPN wyrażała się o nim w samych superlatywach. Nie było najmniejszego powodu, aby obiekt nie mógł być zweryfikowany. Zwrócono jedynie uwagę na brakujące oznaczenie wyjść ewakuacyjnych ale po pokazaniu, że odpowiednie oznaczenia są już zakupione i będą montowane w najbliższych dniach, wyjaśnienia przyjęto ze zrozumieniem.

Komisja wysoko oceniła jakość murawy boiska, aczkolwiek nie była tym faktem zaskoczona, widząc coroczne pozytywne jego zmiany. Zaakceptowane zostały bez uwag propozycje wyznaczonych nowych miejsc parkingowych dla pojazdów sędziów, obserwatora, władz oraz autokaru gości. Nie mogło być inaczej skoro na bieżąco uzgadnialiśmy z LZPN nasze zamierzenia. Od dnia awansu wiedzieliśmy, że wszystkie prace zostaną wykonane w terminie, choć byli też tacy, którzy mieli zdanie odmienne.

Zgodne działanie i zaangażowanie wielu jednostek, w tym Władz Miasta, MOSiR Lubartów, wykonawców zleconych prac remontowych oraz naszych Radnych rokuje nadzieję, że zarówno piłkarze jak i kibice powinni być zadowoleni. Dodajmy, że na barkach Władz Miasta i MOSiR Lubartów znalazło się sfinansowanie całego przedsięwzięcia, a Rada Miasta zgodnie zaakceptowała zmiany w budżecie przedstawione przez Burmistrza Miasta Lubartów, zwiększające dotację dla Klubu na udział w rozgrywkach.Już w najbliższą środę zawodnicy MKS „Lewart” rozegrają swój pierwszy mecz w III lidze. Warto zobaczyć jak prezentowali się będą na odnowionym obiekcie. Zapraszamy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE