Kolejne zwycięstwo Bogdanki LUK Lublin. Znów łatwo

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Kolejne zwycięstwo Bogdanki LUK Lublin. Znów łatwo - Zdjęcie główne

Bogdanka LUK Lublin | foto Dominika Polonis

SportBogdanka LUK Lublin zanotowała 18. zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi. Tym razem podopieczni Massimo Bottiego w świetnym stylu pokonali Exact Systems Hemarpol Częstochowa i zrewanżowali się za dotkliwą porażkę z grudnia 2023 roku.

Bogdanka LUK Lublin w poprzedni weekend pokonała 3:2 Indykpol AZS Olsztyn i zapewniła sobie awans do fazy play-off PlusLigi. Historyczny wyczyn lubelskich siatkarzy z pewnością był dla nich dodatkową motywacją przed kolejnym spotkaniem z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa, który w grudniu 2023 roku ograł ich 1:3 w hali Globus. Podopieczni Massimo Bottiego w sobotę walczyli więc nie tylko o podtrzymanie serii zwycięstw, ale również o rewanż nad rywalami z dna ligowej tabeli.

Pierwszy set zaczął się jednak dość wyrównanie, a lublinianie tylko na krótki wychodzili na prowadzenie. Dopiero od stanu 11:11 zaczęli odskakiwać gospodarzom, a na dobre zrobili to kilka punktów później, kiedy uzyskali pięciopunktową przewagę. Do końca seta przeciwnicy nie byli już w stanie złapać kontaktu i to LUK wygrał 25:19. Scenariusz z pierwszej odsłony nie powtórzył się w drugiej, bo już na początku lubelscy siatkarze zaznaczyli dobrą formę trzypunktowym prowadzeniem. Następnie tę przewagę tylko powiększali, a rywalom nie pozwalali na zbyt wiele. Drużyna Massimo Bottiego długo trzymała rywali w dystansie sześciu "oczek", ale od wyniku 14:8 zaczęła kompletnie dominować i chwilę później zrobiło się 20:10. Finalnie set zakończył się wynikiem 25:16, a LUK prowadził 2:0.

Po dłuższej przerwie żółto-czarnym pozostało tylko domknąć mecz i tak faktycznie zrobili. Zaczęło się od bezpiecznej przewagi czterech punktów, która konsekwentnie utrzymywana była na początku seta. Częstochowianie zdołali jeszcze doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie 17:16, ale ich próba przedłużenia meczu zakończyła się fiaskiem. LUK najpierw wyrównał, a następnie znów narzucił nieosiągalne dla rywali tempo i finalnie wygrał 25:21, a w całym meczu 3:0. Tym samym lublinianie zrewanżowali się rywalom za poprzednie spotkanie, a do tego utrzymali się na piątym miejscu w ligowej tabeli.

LUK Lublin do czwartej Asseco Resovii traci trzy punkty, a nad szóstym Treflem Gdańsk ma "oczko" przewagi. Lubelscy siatkarze kolejny mecz zagrają już w środę 2 kwietnia o 18:20, a ich rywalami w hali Globus będą właśnie rzeszowianie. Przed play-offami czeka ich jeszcze starcie z GKS-em Katowice.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Bogdanka LUK Lublin 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

Częstochowa: Keturakis 3, Schmidt 5, Kogut 3, Janus 5, Sobański 1, Dulski 7, Jaskuła (libero) oraz Jenness (libero), Kowalski, Boguerra 6, Borkowski 11, Espeland 5

Lublin: Nowakowski 7, Komenda 2, Kania 6, Wachnik 9, Brand 10, Schulz 13, Hoss (libero) oraz Ferreira 2, Malinowski, Kędzierski