Reklama

Katarzyna Ciężka i Eryk Niewęgłowski Mistrzami Europy w Taekwon-do!!!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Radzyń Podlaski

Katarzyna Ciężka i Eryk Niewęgłowski Mistrzami Europy w Taekwon-do!!! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W dniach 21 - 25 października br. odbyły się XXX Mistrzostwa Europy Seniorów i XXI Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF w Motherwell w Szkocji. W zawodach wzięło udział 520 zawodników, w tym: 268 seniorów i 252 juniorów reprezentujących łącznie 23 państwa. Polskę reprezentowało 53 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych w tym dwoje radzynian: Katarzyna Ciężka i Eryk Niewęgłowski.

Najbardziej doświadczona zawodniczka radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka w kategorii seniorek w rywalizacji indywidualnej w układach stopni mistrzowskich w pierwszym pojedynku musiała uznać wyższość reprezentantki ze Słowenii. W pojedynkach drużynowych było już o wiele lepiej. Świadczą o tym zdobyte przez Katarzynę dwa złote medale i tytuł Podwójnej Mistrzyni Europy w Taekwon-do. Złote krążki zawisły na szyi radzyńskiej zawodniczki w kategorii walk drużynowych, podczas których radzynianka nie dała szans swoim rywalkom wygrywając swój każdy pojedynek. Oprócz złota za walki do swego dorobku medalowego podopieczna Łukasza Ciężkiego dołożyła również złoty medal w drużynowych testach siły kobiet.

Kolejnym reprezentantem z Radzynia Podlaskiego uczestniczącym w Mistrzostwach Europy był junior Eryk Niewęgłowski, który w rywalizacji indywidualnej po dwóch bardzo zaciętych i wygranych pojedynkach w kategorii do 75kg z reprezentantem Szwecji i Irlandii musiał uznać wyższość w trzecim pojedynku zawodnika z Rosji, ostatecznie zajmując miejsce 5-8 tuż przed strefą medalową. W rywalizacji drużynowej Eryk wraz z drużyną zdobył tytuł Mistrza Europy w drużynowych testach siły dokładając do tego wicemistrzostwo w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy medal w drużynowych walkach, gdzie niestety w walce półfinałowej polscy zawodnicy musieli uznać wyższość zawodników z Niemiec.

W klasyfikacji generalnej Polska Reprezentacja zajęła pierwsze miejsce deklasując inne państwa z dorobkiem 52 medali i zdobyciem tytułów dla najlepszych drużyn juniorów i seniorów w których walczyli radzyńscy wojownicy.

Udział w zawodach oraz cały cykl przygotowawczo - szkoleniowy jak i bardzo wysokie wyniki w zakończonych mistrzostwach była możliwy dzięki nawiązaniu współpracy oraz wsparciu finansowemu ze: Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, Urzędem Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bankiem Spółdzielczym w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwem Usługowo Komunalnym w Radzyniu Podlaskim, Firma pana Sławomira Kiewla WODMAR, Lubelską Unię Sportu, Firmę TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, Firmą VOBOS Pawła Olejniczaka, Drukarnią AWA-Druk, Firmą Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmą Radosława Domańskiego FARBEX oraz Firmą Jacka Warownego AGRO-TECH.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE