Hetman lepszy od Motoru

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Hetman lepszy od Motoru - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Motoru w ostatnich dniach doznali drugiej porażki z rzędu. Najpierw podopieczni Mirosława Hajdy przegrali ze Stalą Rzeszów 2:3, a teraz okazali się słabsi od Hetmana Zamość. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Paweł Myśliwiecki.

Szkoleniowiec Motoru słabszą dyspozycję swoich piłkarzy w starciu z Hetmanem tłumaczył przede wszystkim ciężkimi treningami w ostatnim czasie. Na razie w pierwszych czterech meczach towarzyskich piłkarze z Lublina zanotowali dwa remisy i dwie porażki. Gracze Motoru w starciu z Hetmanem w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali, ale zdecydowanie brakowało im tego dnia skuteczności. Najlepsze okazje zmarnowali przede wszystkim Krzysztof Ropski, Sławomir Duda i Tomasz Swędrowski. Po zmianie stron trenerzy dokonali wielu zmian i gra się wyrównała. Kwadrans przed końcem Hetman wyszedł jednak na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Testowany Marcin Świech sfaulował w polu karnym Pawła Dybca i sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł Paweł Myśliwiecki, który pewnym strzałem pokonał Adriana Olszewskiego.

Kolejny sparing Motor Lublin rozegra 8 lutego o godz. 13. Podopieczni Mirosława Hajdy zmierzą się w nim na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

Hetman Zamość – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Myśliwiecki 75′ (rzut karny)

Hetman: Sobieszczyk – Kanarek, Dudek, Żmuda, Pupeć, Dybiec, Słotwiński, Turczyn, Koszel, Myśliwiecki, zawodnik testowany I oraz Tomczyszyn, Kopyciński, Popko, Sałamacha, Zaremba, zawodnik testowany II, Kursa, Skoczylas, Grzęda, Myszka.

Motor: (I połowa) Kalinowski – Michota, Cichocki, Grodzicki, zawodnik testowany I, Kunca, Swędrowski, Król, Duda, Ceglarz, Ropski; (II połowa) Olszewski – Gruszkowski, Łukasik, Zbiciak, zawodnik testowany II, Wójcik, Darmochwał, Kumoch, Rymek, Nowak, Ropski (77′ Kunca).