Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk. Zielono-czarni rozbici na swoim stadionie

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk. Zielono-czarni rozbici na swoim stadionie - Zdjęcie główne

"Górnicy" zaczęli sezon poprawnie, od remisu 1:1 z Cracovią na swoim stadionie. W kolejnych czterech meczach domowych łęcznianie zaliczyli jedno zwycięstwo i trzy porażki | foto DSM/Archiwum

Sport Trzecia porażka Górnika na swoim stadionie. Łęcznianie ulegli w piątek Lechii Gdańsk 0:4.

W dziewiątej kolejce PKO Ekstraklasy zielono-czarni przegrali na swoim boisku z Lechią.

Od 35. minuty gospodarze grali w osłabieniu po tym jak sędzia odesłał do szatni z czerwoną kartką Janusza Gola. Pomocnik Górnika został wcześniej ukarany dwiema żółtymi kartkami.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w końcówce pierwszej połowy. Wynik otworzył Łukasz Zwoliński, były zawodnik Górnika - reprezentował barwy łęczyńskiego klubu w sezonie 2013/2014. Napastnik trafił strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później na 2:0 podwyższył Portugalczyk Flavio Paixao, także trafiając głową.

Na tym jednak goście nie skończyli, bo dziesięć minut po przerwie po fantastycznej, koronkowej akcji gola na 3:0 strzelił Kacper Sezonienko.

W 71. minucie Paixao powiększył swój dorobek strzelecki, dobijając strzał kolegi z zespołu, z którym nie potrafił sobie skutecznie poradzić Maciej Gostomski. Tym samym ustalił wynik na 4:0 na korzyść gdańszczan.

Po dziewięciu meczach Górnik ma pięć punktów i na ten moment jest przedostatni w tabeli PKO Ekstraklasy. Teraz mecz w Pucharze Polski. Zielono-czarni we wtorek, 28 września, o godz. 18 zagrają na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Kolejne spotkanie ligowe łęcznian zostanie rozegrane w Szczecinie. W niedzielę, 3 października, starcie z Pogonią. Pierwszy gwizdek o godz. 15.

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)

Bramki: Zwoliński 41', Paixao 44', 71', Sezonienko 55'.

Górnik: Gostomski – Leandro (46' Dziwniel), Pajnowski, Baranowski, Orłowski, Gol, Drewniak, Wędrychowski (46' Szcześniak), Gąska (58' Kalinkowski), Eyenga-Lokilo (46' Krykun) – Wojciechowski (46' Mak).

Lechia: Kuciak – Kopacz, Nalepa, Maloca (68' Żukowski), Conrado (61' Pietrzak) – Gajos, Kubicki (61' Kryeziu), Durmus – Zwoliński (68' Diabate), F. Paixao (74' Zjawiński), Sezonienko.

Żółte kartki: Wędrychowski, Gol x2 - Nalepa, Sezonienko.

Czerwona kartka: Gol 35' (za dwie żółte).

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).