Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Fatalny mecz MKS-u Perła. Lubelskie piłkarki ręczne rozbite przez Zagłębie Lubin - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Nie tak początek roku wyobrażali sobie kibice MKS-u Perła Lublin. Mistrzynie Polski w niedzielę wysoko przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Podopieczne Kima Rasmussena uległy różnicą 12. bramek.

W niedzielę, 3 stycznia, w meczu na szczycie PGNiG Superligi Kobiet MKS Zagłębie podjęło na swoim terenie MKS Perłę. Spotkanie rozegrano w ramach zaległej siódmej kolejki sezonu.

Początek "Świętej Wojny" był wyrównany, ale im dalej w mecz, tym większą przewagę wypracowywały sobie gospodynie. Dobrze w bramce Zagłębia spisywała się Monika Maliczkiewicz, mistrzynie Polski nie błyszczały w tym spotkaniu skutecznością. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną lubinianek 16:10.

Po zmianie stron "Miedziowe" wrzuciły kolejny bieg. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy było już 23:13 na korzyść gospodyń. Mistrzynie Polski były bezsilne, zarówno w ofensywie, jak i w obronie. Ostatecznie Zagłębie rozgromiło MKS Perłę 29:17.

- Drużyna była bardzo zmotywowana, żeby podnieść się po ostatniej przegranej w Piotrkowie Trybunalskim. Pracowaliśmy dobrze nad swoją mentalnością, którą chciałyśmy poprawić. Atmosfera na treningach była dobra i wydawało nam się, że to wszystko idzie w dobrym kierunku i uda nam się to udźwignąć, ale w momencie, kiedy zabrzmiał pierwszy gwizdek czegoś nam zabrakło - powiedział zaraz po meczu trener lubelskiej ekipy Kim Rasmussen, cytowany przez oficjalną stronę PGNiG Superligi.

"Taka gra nie przystoi mistrzyniom. Słaba obrona, słaba skuteczność. Nie tak miał wyglądać ten mecz" - skwitowali na oficjalnym facebookowym profilu przedstawiciele klubu.

Dzięki niedzielnej wygranej Zagłębie awansowało na pozycję lidera rozgrywek. Kolejny ligowy mecz lublinianki zagrają 13 stycznia (środa), we własnej hali. Rywalem MKS Perły będzie wicelider tabeli KPR Gminy Kobierzyce.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 29:17 (16:10)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Matieli 7, Drabik 5, Górna 4, Kochaniak 3, Świerżewska 3, Grzyb 3, Zawistowska 2, Galińska 1, Belmas 1, Milojević, Noga, Mączka. Kary: 6 min. Trener: Bożena Karkut.
MKS Perła: Gawlik, Razum – Królikowska 3, Gęga 3, Nocuń 2, Balsam 2, Rosiak 2, Szarawaga 1, Tatar 1, Malović 1, Nosek 1, Anastacio 1, Gadzina, Vinyukova, Więckowska. Kary: 8 min. Trener: Kim Rasmussen.
Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń.