Edach Budowlani Lublin z efektownym zwycięstwem nad Pogonią Awenta Siedlce (ZDJĘCIA)

Sport Lubelscy rugbiści sprawili swoim kibicom znakomity prezent na Święta Wielkanocne. W spotkaniu 13. kolejki obecnego sezonu Edach Budowlani pokonali przed własną publicznością siedlecką Pogoń. Dla podopiecznych trenera Andrzeja Kozaka było to dziesiąte zwycięstwo w trwających rozgrywkach.

Już do przerwy gospodarze prowadzili 28:10, choć rywale długimi fragmentami toczyli z ekipą z Lublina wyrównany bój. Jednak po zmianie stron niebiesko-biało-czerwoni całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia i przypieczętowali zasłużone zwycięstwo. 12 zdobytych przyłożeń i dziewięć podwyższeń zdecydowanie świadczy o tym, że miejscowi zasłużyli na pięć punktów, które mogli dopisać w tabeli po zakończeniu konfrontacji.

- Wynik jest dość wysoki, ale nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku przyznał po meczu Andrzej Kozak, trener Edach Budowlanych. - Fakty są takie, że pierwsze dwa kwadranse były bardzo wyrównane. Dość wcześnie zdobyliśmy punkty, ale później przez 15-20 minut to głównie Pogoń grała. W końcówce pierwszej połowy udało nam się znów zapunktować i to trochę zadecydowało o tym, co się działo w drugiej części gry. Z naszych zawodników zeszła już presja, a sam początek po przerwie ich bardzo podbudował, bo szybko zdobyliśmy dwa przyłożenia. Natomiast przeciwnikom podcięło to skrzydła. Szkoda, że w zespole z Siedlec pojawiło się tyle kontuzji. Życzę im zdrowia, bo to bardzo groźny rywal, z którym każdy w tej lidze może przegrać, ale muszą być w pełnym składzie – dodał szkoleniowiec.

W następnej serii spotkań zespół prowadzony przez trenera Kozaka zagra na wyjeździe z Orkanem Sochaczew. Zanim dojdzie do tej rywalizacji, rugbistów czeka przerwa w ligowych zmaganiach z uwagi na turniej w siedmioosobowej odmianie ich sportu. Najbliższa kolejka Ekstraligi odbędzie się w przedostatni weekend kwietnia.

Edach Budowlani Lublin - Pogoń Awenta Siedlce 78:17 (28:10)

Punkty: Ndlovu 21 (1P, 8pd), Wiśniewski 15 (3P), Szczepański 10 (2P), Węzka 5 (1P), Kelberashvili 5 (1P), Maarman 5 (1P), Nyakufaringwa 5 (1P), Kazembe 5 (1P), Panasiuk 5 (1P), Novikov 2 (1pd) – Chanchibadze 7 (1K, 2pd), Pouhila 5 (1P), Rajewski 5 (1P)

Lublin: Maarman (55 Rudziński), Skałecki (73 Więckowski), Kelberashvili (71 Novikov), Król (61 Novikov, 71 Król), Jasiński (41 Dec), Musur (58 B. Tomaszewski), Wiśniewski, Nyakufaringwa, Kazembe, Ndlovu (72 Panasiuk), Psuj (62 Muchowski), Węzka, Szczepański, Próchniak, Brzezicki (48 Bobruk)

Siedlce: Asatiani, Hurylov, Pouhila, Maisuradze, Bareja (55 Radzikowski), Kargol, Struchovskyi, Vertyletskyi (68 Sadowski), Dudek (40 Dziedzic), Chanchibadze, Boruc, Rajewski (61 Krasuski), Dąbrowski, Skup, Biernacki (25 Bobryk)

Żółte kartki: Kelberashvili – Asatiani

Sędziowali: Stępień, Filar, Ingarden