Chełmianka wygrała z Motorem po rzutach karnych

Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Chełmianka wygrała z Motorem po rzutach karnych - Zdjęcie główne

Lublinianie ulegli Chełmiance w rzutach karnych | foto Archiwum

SportRzuty karne rozstrzygnęły rywalizację Motoru i Chełmianki, które mierzyły się ze sobą w niedzielnym półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Stawką niedzielnego meczu, rozgrywanego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie, był awans do wojewódzkiego finału Pucharu Polski.

W pierwszej połowie spotkania bliżsi umieszczenia piłki w siatce rywali byli goście. Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin uderzali na bramkę Motoru, ale w obu przypadkach na posterunku był Seweryn Kiełpin. Z kolei w ekipie Motoru groźnie uderzał Tomasz Swędrowski, jednak piłka minęła bramkę Chełmianki.

Po przerwie gra była wyrównana, choć brakowało składnych akcji z obu stron. Gospodarze blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść byli w końcówce, ale szarżującego Filipa Wójcika zatrzymał bramkarz Chełmianki.

Goli przy Zygmuntowskich w niedzielę nie było, więc o losach rywalizacji, zgodnie z regulaminem nie przewidującym dogrywki, zdecydował konkurs rzutów karnych. Skutecznie jedenastki w ekipie Motoru egzekwowali Swędrowski, Rafał Grodzicki i Sławomir Duda. Przestrzelili natomiast Dominik Kunca i Piotr Darmochwał. Chełmianie lepiej strzelali z wapna, bo oprócz Wojciecha Więcaszka do bramki Kiełpina trafili Paweł Myśliwiecki, Brzyski, Bonin i Michał Wołos.

Tym samym to Chełmianka awansowała do finału Pucharu Polski na poziomie wojewódzkim, w którym zmierzy się z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski. Finaliści pokonali bowiem w niedzielę w drugim półfinale 5:0 Unię Hrubieszów.

Motor Lublin - Chełmianka Chełm 0:0 - rzuty karne 3:4
Motor: Kiełpin - Król, Cichocki, Grodzicki, Nowak, Duda, Kumoch (58' Darmochwał), Kunca, Swędrowski, Ceglarz (60' Jagodziński), Ropski (74' Wójcik).
Chełmianka: Ciołek - Kożuchowski, Wołos, Kanarek, Brzyski, Kotowicz, Bednara (81' Więcaszek), Wawryszczuk, Skoczylas (74' Grądz), Bonin, Myśliwiecki.
Żółte kartki: Kunca - Kotowicz, Wawryszczuk, Bednara, Skoczylas, Ciołek, Więcaszek.
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).