Polski Cukier AZS UMCS Lublin z udanym powrotem do własnej hali [ZDJĘCIA]

SportKoszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin rozegrały pierwszy mecz o stawkę przed własną publicznością od 29 lutego. Akademiczki pokonały w nim MB Zagłębie Sosnowiec.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że gospodynie nie będą miały problemu ze spokojnym zwycięstwem. W ciągu początkowych 10 minut podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zbudowały bowiem dziewięciopunktową przewagę, którą podwyższyły podczas następnej odsłony. Na przerwę biało-zielone zeszły z prowadzeniem 51:39.

Po zmianie stron obie partie wygrały sosnowiczanki. W trakcie trzeciej kwarty przyjezdne odrobiły aż 13 oczek straty, a w ostatniej z ćwiartek przegrywały już 62:78, by ostatecznie rzucić tylko o pięć punktów mniej od AZS UMCS. I choć Zagłębie potrafiło nieco napsuć krwi lubliniankom, to wygrana została w Lublinie. A w szeregach miejscowych aż pięć zawodniczek zakończyło rywalizację z dwucyfrową liczbą oczek na koncie. – Zagrałyśmy pierwszy w sezonie mecz w domu i bardzo nam zalezało, żeby zrehabilitować się za porażkę w EuroCup we Francji. Zrealizowałyśmy założenia taktyczne i choć rywalki miały niezły dzień jeśli chodzi o rzuty z dystansu, to zdołałyśmy je pokonać. Dziękuje kibicom, którzy przyszli nas wspierać i mam nadzieję, że widzimy się ponownie w czwartek – powiedziała Aleksandra Stanacev.

Cieszymy się ze zwycięstwa, bo wiedzieliśmy, że to będzie trudny i wyrównany mecz, jak praktycznie każdy w tej lidze w tym sezonie. W drugiej połowie stało się to, czego się trochę obawialiśmy, czyli zabrakło nam sił. Ten tydzień był dla nas ciężki ze względu na mecz we Francji. Wyjechaliśmy w poniedziałek, wróciliśmy w czwartek i mieliśmy dwie zarwane noce plus mecz. Nie było kiedy dobrze potrenować, a brak sił dawał się we znaki, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Dobrze dzieliliśmy się piłką, o czym świadczy 25 asyst. Potrafialiśmy też rzuty trzypunktowe podsumował trener Krzysztof Szewczyk.

Następna konfrontacja czeka biało-zielone już 17 października. Do hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich na mecz rozgrywek EuroCup przyjedzie wówczas hiszpański zespół Hozono Global Jairis. Początek czwartkowego tarcia zaplanowano o godzinie 18:00.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - MB Zagłębie Sosnowiec 85:80 (31:22, 20:17, 18:21, 16:20)

Lublin: Zempare 16, Szymkiewicz 15, Stanacev 14, Miskiniene 12, Ullmann 12, Trzeciak 6, Kulińska 6, Johnson 4

Sosnowiec: Nikitinaite 22, Wnorowska 17, Calloway 15, Soule 14, Borkowska 6, Pszczolarska 3, Jarząb 2, Kuczyńska 1