Reklama

Reklama

Akanza sponsorem tenisa

Opublikowano:
Autor:

Akanza sponsorem tenisa  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W strukturach AZS UMCS Lublin kolejna sekcja wyczynowa! Tym razem mowa o tenisie stołowym mężczyzn. Sponsorem tytularnym drużyny została firma programistyczna – Akanza. Zespół poprowadzi trener Paweł Janowski.

Reklama

Nasz klub wspólnie z firmą Akanza podjął wyzwanie reaktywacji sekcji tenisa stołowego, która już kiedyś odnosiła spore sukcesy pod szyldem AZS-u. Jeśli chodzi np. o zmagania kobiet, niewątpliwie był takim udział w europejskich pucharach. Teraz zdecydowaliśmy się stworzyć drużynę męską, która wystartuje w rozgrywkach 2. Ligi Tenisa Stołowego. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będziemy piąć się w górę. Być może w przyszłości uda się także utworzyć ponownie sekcję kobiecą – zaczął spotkanie Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

 

Następnie głos zabrał przedstawiciel firmy Akanza oraz kierownik drużyny – Filip Grajewski, który był głównym inicjatorem powstania drużyny, o czym wspominał także prezes Walczyk.

 

To historyczny dzień! Od 25 lat jestem pasjonatem tenisa stołowego. W latach studenckich grałem w AZS-ie pod okiem trenera Zbigniewa Szali, a dziś historia zatacza koła. Nasza współpraca będzie opierała się na trzech filarach. Po pierwsze będziemy chcieli rozwijać sekcję akademicką. Po drugie oczywiście skupić się na pierwszej drużynie. Do niej należą: Marek Zięba, Mateusz Warda, Radek Chrześcian, Tomek Słomka oraz Artur Słomka. Naszym celem jest awans do 1. Ligi w okresie trzech lat. Jeśli chodzi o trzeci filar, to chodzi o współpracę między naszą firmą – Akanza a AZS UMCS Lublin, choćby przy organizacji mistrzostw firm IT, które już raz robiliśmy. Dzięki AZS-owi ranga tego wydarzenia na pewno wzrośnie – mówił Filip Grajewski.

 

 

Swój pierwszy mecz ligowy tenisiści ATS Akanza AZS UMCS Lublin rozegrają w najbliższą niedzielę (4 października). Rywalem Wola Skomrowska. Początek o godzinie 11:00 w sali numer Centrum Kultury Fizycznej przy ulicy Langiewicza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE