Reklama

6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 maja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: maraton.lublin.eu

6. Maraton Lubelski pobiegnie 13 maja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Już w najbliższą niedzielę pobiegnie 6. Maraton Lubelski.

Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat oraz zapisać się przez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie. Każdy zawodnik startujący musi zostać zweryfikowany w Biurze Zawodów. Warunkiem weryfikacji i wydania pakietu startowego jest okazanie ważnego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i datę urodzenia.

Głównym celem 6. Maratonu Lubelskiego jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja Lublina jako miejsca przyjaznego ludziom aktywnym czy propagowanie idei wolontariatu sportowego.

Maratończycy ruszą o godzinie 9:00 z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego. Następnie pobiegną: al. Zygmuntowskimi, ul. Lubelskiego Lipca `80, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycką, ul. Żeglarską do tamy nad Zalewem Zemborzyckim, potem podwójną pętlą po ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego. Po przebiegnięciu tego etapu z tamy nad Zalewem Zemborzyckim uczestnicy wybiegną na ostatnią prostą - ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Bystrzycy do Mostu Kultury, z którego al. Zygmuntowskimi wbiegniemy na bieżnię Stadionu Lekkoatletycznego, gdzie znajdować się będzie meta biegu.

Długość trasy wynosi 42 195 m – będzie ona oznaczona co 1 km znakami poziomymi oraz co 2 km znakami pionowymi. Limit czasu na pokonanie trasy to 6 godzin.


foto. maraton.lublin.eu
- Trasa jest w miarę płaska, lekko zapętlona, trochę po mieście trochę po lesie, z dala od niecierpliwych kierowców – zapewniają organizatorzy.

Biegi będą prowadzone w następujących klasyfikacjach:

  • klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn; 
  • klsyfikacja wiekowa kobiet (18–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja wiekowa mężczyzn (18-29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+);
  • klasyfikacja Mieszkanka Lublina. klasyfikacja Mieszkaniec Lublina. klasyfikacja Służby Mundurowe.
Na każdego z uczestników na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Dodatkowo pierwsze trzy miejsca w każdej z klasyfikacji otrzymają nagrodę rzeczową, puchar oraz dyplom.
Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 700 osób.

Więcej informacji o regulaminie uczestnictwa znajdą państwo tutaj.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE