"Ryba popsuła się od głowy"
W poniedziałek (12 kwietnia) odbyła się konferencja online w trakcie której Maciej Żywno, pełnomocnik Polski 2050 ds. samorządu, przedstawił kolejnych samorządowców dołączających do Ruchu Polska 2050. Podczas konferencji podano nazwiska kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, którzy w krótkich prezentacjach opisywali swoją dotychczasową działalność i deklarowali zakresy programowe swoich dalszych działań ramach zainaugurowanego w styczniu Partnerstwa na Rzecz Samorządu Otwartego. Samorządowcy, którzy dołączyli do Ruchu Polska 2050 to Sławomir Ćwik i Piotr Czapski.
Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego ma integrować i wspierać samorządowców zainteresowanych współpracą opartą na DNA Polski 2050, czyli na potrzebie budowy Polski zielonej, demokratycznej i solidarnej.
- Obserwujemy rosnący kryzys zaufania do polityki, ludzie przestają wierzyć, że polityka jest po to, żeby zmieniać ich życie na lepsze - mówił Szymon Hołownia, lider Polski 2050. - Ryba popsuła się od głowy, a naprawić będzie ją można wyłącznie od ogona. Potrzebujemy samorządu, który jest świadomy tego, na jakim świecie żyjemy. Zna i rozumie procesy związane ze zmianami klimatycznymi, zmianami społecznymi, a także rozumie potrzebę transparentności i budowania wspólnoty przez kompleksowe rozwiązywanie problemów społecznych".
Wraz z dołączającymi samorządowcami, z Polską 2050 aktywnie współpracuje 70 przedstawicieli samorządów w całym kraju. Są wśród nich radni, burmistrzowie i prezydenci miast, coraz więcej osób wyraża chęć aktywnego angażowania się w akcje Polski 2050 na terenie całego kraju.
- Samorząd to my wszyscy – nie tylko radni, burmistrzowie, prezydenci, ale również mieszkańcy i przedsiębiorcy - mówił Maciej Żywno. - Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego daje narzędzia pozwalające na aktywizację mieszkańców do pracy na rzecz ich społeczności, bo nie zamyka dyskusji do urzędniczego grona.
- Samorząd jest blisko ludzi i ich problemów, dzięki temu może i powinien udowadniać skuteczność polityki, budując zaufanie, które od dołu będzie emanować na wyższe szczeble - dodawał Hołownia.
Sławomir Ćwik
Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a następnie studia podyplomowe na SGH i MBA dla finansistów w Akademii Koźmińskiego. 18 lat pracował w spółkach prawa handlowego jako prawnik lub członek zarządu. 11 lat orzekał jako pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu. W latach 2007-2012 był członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Był też członkiem Rady Gospodarczej przy Prezydencie Zamościa Marcinie Zamoyskim. Założył i współzarządzał spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestniczył w pozyskiwaniu z rynku kapitałowego ponad 400 milionów złotych na inwestycje i utworzenie w Zamościu ok. 200 miejsc pracy. Pasjonat fotowoltaiki i sadzenia drzew. Zwolennik szerokiego wykorzystania informatyzacji do usprawnienia działania państwa.
Piotr Czapski
Jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy Uchanie (powiat hrubieszowski) i samorządowcem z 10-letnim stażem. W latach 2010-2014 był przewodniczącym Rady Gminy Uchanie. Teraz jest emerytem służb mundurowych, społecznikiem, wolontariuszem, lokalnym patriotą, podejmującym wiele inicjatyw lokalnych m.in. doprowadził do realizacji projektu scalania gruntów w Jarosławcu.
Konferencja online Ruchu Polska 2050
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.