Reklama

WITD w Lublinie kontynuuje kontrolę pojazdów dostawczych. Kolejni niechlubni rekordziści

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD w Lublinie

WITD w Lublinie kontynuuje kontrolę pojazdów dostawczych. Kolejni niechlubni rekordziści  - Zdjęcie główne

Samochód dostawczy, który przekroczył ładowność. | foto WITD w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kontynuują ważenie pojazdów dostawczych. Piątkowe kontrole przyniosły kolejne „rekordy”.

W jednym z przypadków samochód dostawczy zamiast 3500 kg ważył aż 6800 kg. Z kolei ładowność tego pojazdu wpisana do dowodu rejestracyjnego, to jedyne 361 kg.  Kierowca który przekroczył ładowność o ponad 900%, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Dodatkowo mógł on kontynuować przewóz dopiero po rozładunku pojazdu do parametrów zgodnych z danymi w dowodzie rejestracyjnym.

 

Drugi wyróżniający się przypadek to samochód dostawczy, który ważył 6300 kg. W tym przypadku ładowność przekroczono „zaledwie” o 300%. Kierowca tak jak w poprzedniej sytuacji został ukarany mandatem w kwocie 500 zł i nakazano rozładowanie przewożonych towarów. To jednak nie koniec wydatków kierowcy. Został on ukarany kolejnym mandatem o kwocie 500 zł za brak odpowiedniego zabezpieczenia wiezionych elementów (palety z kostką brukową).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE