Reklama

W Zamościu i Białej Podlaskiej będzie ładniej

Opublikowano:
Autor:

W Zamościu i Białej Podlaskiej będzie ładniej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Dwa samorządy z regionu podpisały dzisiaj umowy w ramach projektów pozakonkursowych na odnowę przestrzeni miejskiej. Chodzi o projekty rewitalizacji Zamościa i Białej Podlaskiej,

Na spotkaniu w Lubelskim Centrum Konferencyjnym umowy podpisali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.


Odnowiona „Perła Renesansu”

Magistrat w Zamościu zrealizuje projekt pn. Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu, który obejmuje m.in. rewitalizację Twierdzy Zamość oraz utworzenie Centrum Edukacyjno-Integracyjnego i Klubu Rozwoju Zawodowego. W ramach projektu przewidziane są również prace konserwatorskie kamienic na Starym Mieście oraz przebudowa ulic znajdujących się w centrum. Mieszkańcy otrzymają też teren rekreacyjny oraz tor modelarski.

Dzięki środkom przeznaczonym na poprawę użyteczności miejsc publicznych skorzystają mieszkańcy oraz turyści. Łącznie w ramach realizacji projektu wsparciem objętych zostanie 12 obiektów na obszarach miejskich o łącznej powierzchni 5,9 ha. Całkowita wartość projektu to ponad 25 mln zł (wsparcie z EFRR to blisko 16 mln zł).


Zrewitalizowana Biała Podlaska

Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych – to nazwa projektu, dzięki któremu będzie możliwa m.in. przebudowa i remonty kilku budynków na terenie miasta. Dzięki podpisanej umowie kilka obiektów otrzyma nowe przeznaczenie – powstanie przedszkole samorządowe, rodzinny dom dziecka, Bialskie Centrum Kultury oraz miejsce spotkań i działań z zakresu kultury i włączenia społecznego. Dodatkowo w ramach projektu w Białej Podlaskiej powstanie hala targowa, zostanie zmodernizowana infrastruktura placu targowego u zbiegu ulic Wąskiej i Przechodniej. Mieszkańcy miasta będą mogli także liczyć na nowe przestrzenie publiczne.

Łącznie w ramach realizacji projektu objętych zostanie 6 obiektów infrastruktury na obszarach miejskich o łącznej powierzchni 2,9 ha. Całkowita wartość projektu to ponad 21,5 mln zł (wsparcie z EFRR to ponad 17,5 mln zł).


Środki z RPO na rewitalizację

Projekty będą realizowane w ramach Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Jego głównym celem jest m.in. odnowa zdegradowanych przestrzeni miejskich. Projekty obejmują chociażby przebudowy, remonty lub modernizacje zdegradowanych budynków w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji użytkowych. Podmiotami uprawionymi do wsparcia w ramach tego działania są np. samorządy.

Całkowita alokacja dla Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich w ramach RPO WL na lata 2014-2020 ze środków UE to blisko 292,5 mln zł.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE