Trzy mandaty nałożone na kierowcę samochodu dostawczego

foto witd.lublin.pl

region Aż trzy mandaty karne na łączną kwotę 800 zł otrzymał kierowca samochodu dostawczego skontrolowany w środę przez inspektorów transportu drogowego.

RW

Opublikowano: 22 maja 2020 17:01 | Aktualizacja: 22 maja 2020 17:01

W środę, 20 maja inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie skontrolowali na drodze wojewódzkiej w miejscowości Kamień samochód dostawczy. Jego masa dopuszczalna wynosiła 3500 kg. Po zważeniu wyszło, że zamiast tego pojazd waży 5600 kg. Stwierdzono przekroczenie ładowności o 200%. Dodatkowo stwierdzono, że przewożone materiały budowlane nie były zabezpieczone przed przemieszczeniem lub spadnięciem. Podczas analizy okazanych dokumentów, inspektorzy zauważyli, że pojazd nie posiada ważnego badania technicznego.


Na kierowcę nałożono łącznie trzy mandaty karne na łączną kwotę 800 zł. Zatrzymano także dowód rejestracyjny pojazdu oraz zakazano dalszej jazdy do chwili usunięcia nieprawidłowości.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.