Reklama

Reklama

Sześć szpitali wstrzymuje przyjęcia pacjentów. To polecenie wojewody

Opublikowano: 11 października 2020 16:37
Autor: dsm | Zdjęcie: Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

region Szpitale w Tomaszowie Lubelskim, Chełmie, Białej Podlaskiej, Łukowie i Włodawie oraz Biłgoraju mają wstrzymać przyjmowanie pacjentów na oddziały niezabiegowe. Powód? Trzeba w tych jednostkach dołożyć łóżek dla chorych na COVID-19.

Reklama

W sobotę wojewoda Lech Sprawka wydał polecenie dotyczące szpitali w Tomaszowie Lubelskim, Chełmie, Białej Podlaskiej, Łukowie i Włodawie oraz rekomendację dla szpitala w Biłgoraju (to jednostka prywatna).

 

- Polecam tym szpitalom wstrzymanie przyjęć planowych niezabiegowych w celu stworzenia możliwości znacznego rozwinięcia liczby łóżek zakaźnych. Wiąże się to z koniecznością wypisania części pacjentów, których można, do domu. Pozostałych pacjentów należy przetransportować z tych oddziałów do szpitali pierwszego poziomu - wyjaśnił wojewoda. - Nakazuję tym szpitalom jak najszybsze i maksymalne rozwinięcie liczby łóżek zakaźnych. W efekcie np. w Tomaszowie Lubelskim już w niedzielę w godzinach południowych będzie dodatkowych 26 łóżek zakaźnych - dodał. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: cztery kolejne zgony w województwie lubelskim

 

Jednocześnie Lech Sprawka polecił 14. szpitalom przyjęcie pacjentów ze wspomnianych jednostek. Chodzi o szpitale w Bełżycach, Bychawie, Dęblinie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Międzyrzecu Podlaskim, Rykach, Szczebrzeszynie, Świdniku i dwóch w Zamościu.

 

- Zapewni nam to w najbliższym czasie, nawet przy wzroście liczby osób zakażonych, zabezpieczenie potrzeb w zakresie hospitalizacji - podkreślił wojewoda.

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: ponad trzysta nowych zakażeń w woj. lubelskim. Więcej niż sto w samym Lublinie

 

Do 11 października 2020 roku w województwie lubelskim potwierdzono łącznie 4458 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2502 ozdrowieńców i zarejestrowano 74 zgony. Aktualnie 287 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 13463 poddanych kwarantannie i 471 objętych nadzorem epidemiologicznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -4

    Jarek K.

    😂 Będą łóżka to i chorych znajdziemy... Weźcie już przestańcie pierdzielić z tym koronavirusem. Większość i tak wie o co chodzi.