Reklama

Odznaczenia dla trzech żołnierzy 2 LBOT. Oddali łącznie 110 litrów krwi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: RCKiK Lublin

Odznaczenia dla trzech żołnierzy 2 LBOT. Oddali łącznie 110 litrów krwi - Zdjęcie główne

Odznaczenie żołnierzy 2 LBOT. | foto RCKiK Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Dwóch żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostało odznaczonych tytułem „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Trzeci z nich zostanie odznaczony już w najbliższą sobotę.

„Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu” to tytuł, który nadawany jest za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Minister Zdrowia przyznaje go osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi.

 

Honorowy tytuł powędrował do trzech żołnierzy z 2 LBOT: kpr. Piotra Książka, który oddał 34 l krwi, st. szer. Pawła Budnera, który oddał 33 l krwi oraz do szer. Rafała Wałeckiego, który oddał 43 litrów krwi.

 

Terytorialsi z 2 LBOT również w ramach operacji „Odporna Wiosna i Trwała Odporność” – tj. operacji skierowanych przeciwko walce z COVID-19 poprzez regularne akcje organizowane w poszczególnych batalionach brygady oddają krew, która właśnie w okresie pandemii jest szczególnie potrzebna. Do tej pory w ramach walki z koronawirusem lubelscy Terytorialsi oddali już ponad 600 litrów krwi, natomiast od początku roku blisko 700 litów tego cennego płynu. Dodatkowo zaznaczyć należy, że pośród wszystkich żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ponad 700 aktywnych dawców krwi, w tym wielu zasłużonych, którzy regularnie oddają krew – informuje oficer prasowy 2 LBOT, kpt. Damian Stanula.

 

Działalność na rzecz oddawania krwi jest jednym z ważniejszych projektów dla WOT. Składa się na niego: poprawa bezpieczeństwa naszego kraju, zwiększenie ilość krwi w systemie oraz zwiększanie ilości żołnierzy gotowych do alarmowego oddania krwi. Cały projekt wpływa również pozytywnie na kształtowanie zdrowego styl życia wśród mundurowych. W planach jest coroczne zwiększenie liczby honorowych dawców krwi. W przypadku sytuacji kryzysowych, w gotowości do alarmowego oddania krwi ma być pół tysiąca żołnierzy WOT.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE