Ochotnicy złożą przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Zaprzysiężenie 2 LBOT. | foto 2 LBOT

region Już w najbliższą sobotę 49 ochotników złoży przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

RW

Opublikowano: 16 lipca 2020 06:14 | Aktualizacja: 16 lipca 2020 06:18

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 na kompleksie koszarowym przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie. 49 ochotników złoży przysięgę na sztandar 2 LBOT. Z uwagi na stan epidemii uroczystość odbędzie się w zaostrzonym reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą gości.

 

To już 25 przysięga w historii lubelskiej brygady OT. Aktualnie ochotnicy z województwa lubelskiego przechodzą podstawowe szkolenie na poligonie w Nowej Dębie. Ci, którzy podołają intensywnemu szkoleniu, w najbliższą sobotę wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej, stając się żołnierzami Wojska Polskiego.

 

Ochotnicy stanowią grupę niezwykle różnorodną. Znajdują się tam uczniowie ostatnich klas techników, studenci, przedsiębiorcy, zawodowi kierowcy, nauczyciele, a nawet pracownik banku. Przedział wiekowy chętnych jest również dosyć szeroki, gdyż znajdują się w nim osoby od 18 do 50 roku życia.

 

Całe wydarzenie ze względu na ograniczenia związane z pandemią, będzie miało skromniejszy wymiar. Oprawa będzie mniej okazała, tak jak i liczba uczestników, w których skład wejdą dowódcy i najbliższa rodzina.    

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.