Reklama

Ochotnicy złożą przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: 2 LBOT

Ochotnicy złożą przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej  - Zdjęcie główne

Zaprzysiężenie 2 LBOT. | foto 2 LBOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Już w najbliższą sobotę 49 ochotników złoży przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 na kompleksie koszarowym przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie. 49 ochotników złoży przysięgę na sztandar 2 LBOT. Z uwagi na stan epidemii uroczystość odbędzie się w zaostrzonym reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą gości.

 

To już 25 przysięga w historii lubelskiej brygady OT. Aktualnie ochotnicy z województwa lubelskiego przechodzą podstawowe szkolenie na poligonie w Nowej Dębie. Ci, którzy podołają intensywnemu szkoleniu, w najbliższą sobotę wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej, stając się żołnierzami Wojska Polskiego.

 

Ochotnicy stanowią grupę niezwykle różnorodną. Znajdują się tam uczniowie ostatnich klas techników, studenci, przedsiębiorcy, zawodowi kierowcy, nauczyciele, a nawet pracownik banku. Przedział wiekowy chętnych jest również dosyć szeroki, gdyż znajdują się w nim osoby od 18 do 50 roku życia.

 

Całe wydarzenie ze względu na ograniczenia związane z pandemią, będzie miało skromniejszy wymiar. Oprawa będzie mniej okazała, tak jak i liczba uczestników, w których skład wejdą dowódcy i najbliższa rodzina.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE