KSC „Polski Cukier” wspomogła instytucje na Lubelszczyźnie

foto lublin.uw.gov.pl

region Produkty żywnościowe o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych trafiły do Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie. Wszystko za sprawą Krajowej Spółki Cukrowej S. A.

RW

Opublikowano: 13 maja 2020 13:45 | Aktualizacja: 13 maja 2020 14:02

To już kolejny etap przekazywania darowizn produktowych, realizowany przez KSC S. A. na terenie Lubelszczyzny. Wcześniej żywność przekazana została Lubelskiemu Oddziałowi Okręgowemu PCK, Lubelskiemu Banku Żywności, Caritasowi Archidiecezji Lubelskiej oraz Bractwu Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie.


- Krajowa Spółka Cukrowa wspomaga instytucje, które prowadzą działalność charytatywną. To ważny gest w wymiarze symbolicznym i materialnym. Ta dostawa pozwoli pomóc tym, których los doświadczył, którzy mają problemy z bieżącym utrzymaniem. To pozwoli im patrzeć w przyszłość z nadzieją – mówił Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.


- Z naszych posiłków korzysta blisko 200 osób dziennie. Osoby pobierają ciepły posiłek i zabierają w miejsca, gdzie przebywają. Nasi wolontariusze docierają do blisko kilkuset seniorów. Ta liczba się zmienia. Niektórzy nie potrzebują pomocy, ale pojawiają się inne osoby, które dowiedziały się o takiej formie wsparcia – zaznaczył Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.